20. kolejka Serie A: Lecce zatrzymało Milan

W meczu kończącym 20. kolejkę Serie A beniaminek z Lecce nieoczekiwanie urwał punkty AC Milanowi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a obie bramki kibice zobaczyli dopiero po zmianie stron.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie Giallorossi bardzo mądrze się bronili i chociaż podopieczni Massimiliano Allegriego przeważali, to tak na dobrą sprawę mieli poważne problemy ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji podbramkowej. Jedynie Zlatan Ibrahimović miał swoją szanse, ale jego strzał został zablokowany przez Tomovicia.

Zaraz po zmianie stron Rossoneri osiągnęli swój cel i strzelili gola. Wówczas kapitalny strzał oddał popularny Ibra. Chociaż to goście mieli więcej z gry, to z minuty na minutę US Lecce coraz śmielej sobie poczynało, aż w końcu w 82. po rzucie rożnym przytomnie w polu karnym AC Milanu zachował się Ruben Olivera, który doprowadził do wyrównania. Gracze z Mediolanu starali się do końca o zwycięstwo, ale ostatecznie musieli się zadowolić podziałem punktów.

Popularni Rossoneri z 41 punktami na koncie przewodzą stawce, natomiast Lecce ma dziewiętnaście oczek i zajmuje osiemnastą pozycję (znajduje się w strefie spadkowej), jednak siedemnasta AC Cesena ma na swoim koncie dokładnie taki sam dorobek punktowy.

US Lecce - AC Milan 1:1 (0:0)
0:1 - Ibrahimović 49'
1:1 - Olivera 82'