Górnik na pełnych obrotach trenuje w Dzierżoniowie

Spokojnym zwycięstwem 3:0 (0:0) zakończył się pierwszy sparing Górnika podczas zgrupowania w Dzierżoniowie. Rywalem zabrzańskiej drużyny była drugoligowa Miedź Legnica. Obóz na Dolnym Śląsku to dla podopiecznych trenera Adama Nawałki okres wytężonej pracy.

Marcin Ziach

Górnik podczas zgrupowania w Dzierżoniowie nie próżnuje. Zabrzanie trenują trzy razy dziennie, a w środę rozegrali pierwszy w tym roku mecz sparingowy. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Adama Nawałki była drugoligowa Miedź Legnica. Szkoleniowiec beniaminka ekstraklasy postanowił namieszać w składzie, w wyjściowej jedenastce stawiając m.in. na Macieja Mańkę na prawym skrzydle i Mateusza Zacharę na szpicy.

Efekty tego były nie najlepsze, bowiem po pierwszej odsłonie spotkania na boisku był bezbramkowy remis. W drugiej części gry na boisku pojawili się zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej stanowili o sile zabrzańskiej drużyny i przyniosło to oczekiwane efekty. W 60 minucie gry wynik otworzył Adrian Świątek, a chwilę później drugą bramkę dołożył Marcin Wodecki. Na trzy minuty przed końcem spotkania do siatki Miedzi trafił jeszcze Grzegorz Bonin i z boiska zabrzanie schodzili w dobrych nastrojach.

W środę nie próżnowali także działacze śląskiego klubu. Umowy obowiązujące od nowego sezonu podpisali z Górnikiem Gabriel Nowak i słowacki skrzydłowy Michal Gasparik. Niewykluczone, że jeszcze w trakcie pobytu Trójkolorowych w Dzierżoniowie do drużyny dołączy nowy zawodnik. Będzie nim najprawdopodobniej Dawid Kubowicz, wszechstronny gracz Termalicy Bet-Bruk Nieciecza. Może on stanowić zarówno alternatywę dla bocznych obrońców, jak i skrzydłowych.

Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:3 (0:0)
0:1 - Świątek 60'
0:2 - Wodecki 64'
0:3 - Bonin 87'

Miedź: (I połowa) Siamin - Grittner, Paszliński, Kucharzak, Pilarski - Spaczyński, Jarzębowski, Orłowski, Garuch, Wojtal, Łodyga; (II połowa) Wasilewski - Zieliński, Grittner, Bzdęga, Piotrowski - Musiałowski, Cisse, Kotlarz, Gawlik, Zatwarnicki, Mockało.

Górnik: (I połowa) Stachowiak - Bemben, Banaś, Danch, Magiera - Mańka, Kwiek, Balat, Bębenek - Zachara, Sikorski; (II połowa) Nowak - Pazdan, Kopacz, Jop, Pietrzak - Bonin, Przybylski, Leszczak (85' Sobczak), Wodecki - Świątek, Zahorski.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!