Ligue 1: Drużyna Obraniaka powiększyła przewagę nad rywalami

Trwa dobra passa Lille OSC, podopieczni Rudiego Garcii zanotowali w lidze dziesiąty mecz z rzędu bez porażki. Tym razem na własnym stadionie nie dali szans niżej notowanej drużynie AS Nancy.

Piotr Robaczyński

Gospodarze od początku uzyskali zdecydowaną przewagę, ale do przerwy nie zdołali wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie od początku nadal atakowali i potrzebowali tylko czterech minut aby dwukrotnie pokonać Damiena Gregoriniego, na listę strzelców wpisali się Gervinho oraz Eden Hazard.

Bezradny przeciwnik nie był w stanie odwrócić losów spotkania, praktycznie nie stwarzał zagrożenia pod bramką Lille. W 61. minucie rezultat na 3:0 podwyższył Gervinho, losy pojedynku były przesądzone. Trener dokonał roszad w składzie, w 66. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak, reprezentant Polski zastąpił Yohana Cabaye.

Piłkarzom Nancy puszczały nerwy, po brutalnym faulu na Hazardzie czerwoną kartką ukarany został Andre Luiz. Lille nadal atakowało, ale wynik nie uległ już zmianie. Zespół ze Stadium Lille Metropole umocnił się na czele tabeli, obecnie wyprzedza wicelidera - Paris Saint Germain o 4 punkty.

Lille OSC - AS Nancy 3:0 (0:0)
1:0 - Gervinho 47'
2:0 - Hazard 49'
3:0 - Gervinho 61'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)