Copa del Rey: Kolejne derby stolicy dla Realu

W ostatnim ćwierćfinałowym meczu Copa del Rey po raz drugi wygrali piłkarze Realu Madryt. Królewscy okazali się lepsi od swoich lokalnych rywali i po bramce niezawodnego Cristiano Ronaldo wygrali 1:0. Podopiecznych Jose Mourinho czeka teraz dwumecz o finał krajowego pucharu z Sevillą.

W tym artykule dowiesz się o:

Po przegranej na Santiago Bernabeu 1:3, gracze Atletico musieli strzelić minimum dwie bramki swoim rywalom. W pierwszej połowie z boiska wiało jednak nudą, a na dodatek to Królewscy przeprowadzili skuteczną akcję. Po wielu podaniach Sergio Ramos wstrzelił piłkę w pole karne, a tam pojawił się Cristiano Ronaldo, który strzelił obok bezradnego golkipera.

Po przerwie mecz się trochę ożywił, a straty odrobić próbowali gospodarze. Szczególnie aktywni byli Diego Forlan i Fran Merida, ale nikt nie potrafił znaleźć sposobu na Ikera Casillasa. Wraz z upływem czasu gra się zaostrzała, a sędzia łącznie pokazał aż 9 żółtych kartek.

Pierwsze mecze półfinałowe zostaną rozegrane już w przyszłym tygodniu.

Atletico Madryt - Real Madryt 0:1 (0:1)

0:1 - Ronaldo 23'

Pierwszy mecz: 1:3

Awans: Real Madryt