Serie A: Zwycięstwa Palermo i Parmy / Augustyn nie grał

W meczach, które zainaugurowały zmagania w ramach 21. kolejki Serie A emocji nie zabrakło. US Palermo pokonało 1:0 Brescię Calcio, natomiast FC Parma ograła 2:0 Catanię Calcio. Błażej Augustyn nie zagrał.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie Różowi dominowali na boisku, rozgrywali bardzo dobre zawody, ale nie potrafili zdobyć bramki. Po zmianie stron także długo nie osiągali zamierzonego celu i dopiero w 86. minucie Cesare Bovo rozstrzygnął losy rywalizacji na korzyść podopiecznych Delio Rossiego.

Do przerwy także bez bramek było w Parmie, gdzie miejscowi podejmowali Catanię Calcio bez Błażeja Augustyna w meczowej osiemnastce. W pierwszej odsłonie zdecydowanie najlepsza okazję dla Sycylijczyków zmarnował Gomez. W drugiej połowie skuteczni byli gospodarze, którzy objęli prowadzenie za sprawą Antonio Candrevy, a ostatecznie wynik starcia na 2:0 ustalił Sebastian Giovinco.

Obecnie Palermo z 34 punktami na koncie zajmuje siódme miejsce w tabeli. Dziesiąta Parma ma 25 oczek, piętnasta Catania 22 i znajdująca się w strefie spadkowej Brescia Calcio 18.

US Palermo - Brescia Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Bovo 86'

FC Parma - Catania Calcio 2:0 (0:0)
1:0 - Candreva 57'
2:0 - Giovinco 61'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)