Grecja: Przekonujące zwycięstwo drużyny Kasperczaka

Po przekonujące zwycięstwo w spotkaniu 19. kolejki greckiej Superleague sięgnął prowadzony przez Henryka Kasperczaka zespół AO Kavala. Argonauci przed własną publicznością pokonali Iraklis Saloniki 3:0.

Maciej Kmita

Drużyna polskiego szkoleniowca komplet punktów zapewniła sobie w ostatnich 30 minutach. Najpierw w 66. minucie Igor Tomasić otworzył wynik spotkania uderzeniem głową po dośrodkowaniu Djamela Abdouna z rzutu wolnego. Kwadrans później prowadzenie podwyższył Benjamin Onwuachi, a wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry, kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Marc Pfertzel.

Dzięki zwycięstwu Kavali udało się zmniejszyć dystans do zajmującego 4. miejsce AEK Ateny, który w sobotę niespodziewanie uległ Olympiakosowi Volos 0:4 i odskoczyć na dwa punkty Ergotelisowi Heraklion, który stracił dwa "oczka" w starciu z Arisem Saloniki.

AO Kavala - Iraklis Saloniki 3:0 (0:0)
1:0 - Tomasić 66'
2:0 - B. Onwuachi 81'
3:0 - Pfertzel 90'