Puchar Francji: Awans Lille OSC, asysta Obraniaka

W najciekawszym niedzielnym meczu 1/16 finału Pucharu Francji zmierzyli się pierwszoligowcy - OGC Nice i Olympique Lyon, gospodarze wygrali po dogrywce. W kolejnej rundzie zagrają także m.in. Lille OSC i Paris SG.

Piotr Robaczyński

Skromne zwycięstwo odniósł lider Ligue 1 - Lille OSC. Podopieczni Rudiego Garcii pokonali na własnym stadionie grającą w czwartej lidze drużynę Wasquehal 1:0, gola na wagę awansu do kolejnej rundy strzelił Tulio De Melo. Szansę gry w wyjściowej jedenastce tym razem otrzymał Ludovic Obraniak, który grał do 80. minuty, w końcówce zastąpił go Moussa Sow. Reprezentant Polski zanotował asystę przy trafieniu De Melo, dogrywając piłkę do Brazylijczyka z rzutu wolnego.

W starciu OGC Nice z Olympique Lyon regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, przez 90 minut bramkarze obu drużyn zachowali czyste konto. Sześć minut po rozpoczęciu dogrywki gospodarze zdołali objąć prowadzenie, Hugo Llorisa pokonał Francois Clerc, który jeszcze w poprzednim sezonie bronił barw OL. Chwilę później drugą żółtą kartkę obejrzał obrońca Les Gones Dejan Lovren i osłabiona drużyna wicemistrza Francji nie zdołała już odwrócić losów spotkania.