90 minut Osmana Chaveza i triumf Hondurasu w Copa Centroamericana

Wbrew wcześniejszym, mylnym informacjom stoper Wisły Kraków, Osman Chavez mógł wystąpić w finałowym spotkaniu Copa Centroamericana z Kostaryką, w którym jego Honduras zwyciężył 2:1. Chavez wystąpił przez pełne 90 minut.

Nieporozumienie wzięło się stąd, że Chavez w półfinałowym spotkaniu z Salwadorem faktycznie otrzymał drugą żółtą kartkę w turnieju, ale według regulaminu rozgrywek, po fazie grupowej rozgrywek licznik upomnień został wyzerowany i w związku z tym nie musiał pauzować.

W finałowej potyczce z Kostaryką prowadzenie Hondurasowi dał Walter Martinez, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu powstałym w polu karnym gości po kilku uderzeniach swoich partnerów i z bliska skierował piłkę do siatki. Prowadzenie drużyny Chaveza podwyższył kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z narożnika pola karnego Emil Martinez. Honorową bramkę dla Kostaryki zdobył w 73. minucie Marcos Urena, zaskakując bramkarza Hondurasu sprytnym strzałem z linii pola karnego.

To trzeci triumf Hondurasu w rozgrywanym co dwa lata, począwszy od 1991 roku Copa Centroamericana. Sześć razy turniej wygrywała Kostaryka, a po razie po złoto sięgali gracze Gwatemali i Panamy.