Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejne poważne osłabienie Polonii Bytom

Jeden z kluczowych zawodników Polonii w rundzie jesiennej, Szymon Sawala związał się w poniedziałek 3-letnią umową z GKS-em Bełchatów. Zgodnie z umową do drużyny ze stadionu przy Sportowej pomocnik bytomian powinien dołączyć latem, lecz niewykluczone, że w barwach Brunatnych występować będzie już na wiosnę.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Doświadczony pomocnik Szymon Sawala był jesienią jednym z najlepszych zawodników Polonii. Wcześniej zaliczył świetny sezon w barwach bytomskiego klubu kilkukrotnie swoimi trafieniami zapewniając niebiesko-czerwonym cenne ligowe punkty. Wszystko jednak wskazuje na to, że czas 28-letniego zawodnika przy Olimpijskiej dobiega końca.

W poniedziałek gracz śląskiego klubu parafował 3-letnią umowę z GKS-em Bełchatów. Do drużyny trenera Macieja Bartoszka powinien dołączyć w lipcu, po tym jak wygaśnie umowa wiążąca Sawalę z klubem z Bytomia. Niewykluczone jednak, że lider Polonii rozstanie się z klubem jeszcze tej zimy. Włodarzom bytomian byłoby to na rękę, bowiem nie od dziś wiadomo, że w klubie się nie przelewa i każda zdobyta złotówka jest na wagę złota.

Sawala jest kolejnym zawodnikiem, który w ostatnich tygodniach zdecydował się odejść z Polonii. Wcześniej tą samą drogą podążył już Maciej Bykowski, który związał się umową z pierwszoligowym ŁKS-em Łódź. Klub anulował także umowę wypożyczenia Tomasza Mikołajczaka, a do drużyny Młodej Ekstraklasy przesunięci zostali Vladimir Milenković i Jacek Falkowski.

Ten ostatni zresztą w połowie stycznia wyjechał na testy do pierwszoligowego Górnika Polkowice. Tą samą drogą podążył Łukasz Matusiak. Testowany przez Polonię w ostatnich dniach obrońca nie zdołał przekonać do swoich umiejętności trenera Roberta Góralczyka i opuścił Bytom, po czym pojawił się na zajęciach beniaminka zaplecza ekstraklasy.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×