Puchar Azji: Japonią z Australią w finale!

TVN Agency
TVN Agency

Piłkarze Japonii po rzutach karnych pokonali drużynę Korei Południowej. W finale piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni zmierzą się z Australią, która w swoim półfinale zdemolowała Uzbekistan.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszy półfinał Pucharu Azji był emocjonujący i zakończył się dopiero rzutami karnymi. Już pierwsza połowa przysporzyła wielu ciekawych akcji. Nie ma się czemu dziwić bowiem naprzeciwko siebie stanęły dwie uznane w światowym futbolu reprezentacje. Obie drużyny na przerwę schodziły z wynikiem remisowym. W drugiej połowie regulaminowego czasu gole już nie padły w związku z czym przystąpiono do dogrywki.

W niej również padło po jednej bramce dla każdej z ekip. O wszystkim zadecydować musiały więc rzuty karne. Te zdecydowanie lepiej wykonywali piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni. Koreańczycy do siatki bramkarza Japonii nie trafili ani razu.

Japonia - Korea Południowa 2:2 (1:1,1:1, karne: 3:0)

0:1 - (k.) Sung-Yong Ki 23'

1:1 - Maeda 36'

2:1 - Hosogai 97'

2:2 - Jae-Wong Hwan 120'

Japonia: Kawashima - Uchida, Iwamasa, Konno, Nagatomo, Endo, Hasebe (117' Honda), Okazaki, Hondo, Kagawa (87' Hosogai), Maeda (105' Inoha).

Korea Południowa: Sung-Ryong Jung, Du-Ri Cha, Jae-Wong Hwang, Yong-Hyung Cho (98' Shin Wook Kim), Young-Pyo Lee, Sung-Yong Ki, Yong Rae Lee, Chung-Yong Lee (82' Heung-Min Son), Ji-Sung Park, Ja Cheol Koo, Dong Won Ji (66' Jeong Ho Hong).

Żółte kartki: Uchida, Iwamasa, Nagatomo (Japonia) oraz Du-Ri Cha, Yong-Hyung Cho, Ji-Sung Park (Korea Południowa).

Sędzia: Khalil Al Ghamdi.

Widzów: 16 171.

W drugim półfinale popularne Kangury z Australii nie dały najmniejszych szans swoim rywalom. Piłkarze z Australii od początku narzucili swój styl gry i tylko kwestią czasu były kolejne bramki. Ostatecznie skończyło się pogromie 6:0.

Uzbekistan - Australia 0:6 (0:2)

0:1 - Kewell 5'

0:2 - Ognenovski 35'

0:3 - Carney 66'

0:4 - Emerton 75'

0:5 - Valeri 82'

0:6 - Kruse 83'

Uzbekistan: Juraev - Karpenko (71' Ibragimov), Ismailov, Akhmedov, Juraev, Kapadze, Haydarov, Khasanov (54' Bikmaev), Shnatskikh (59' Tursunov), Djeparov, Bakaev.

Australia: Schwarzer - Wilkshire, Neill, Ognenovski, Carney, Holman (62' Emerton), Jedinak, Valeri, MC'Kay, Kewell (53' Kruse), Cahil (71' Kilkenny).

Żółte kartki: Bakaev (Uzbekistan) oraz Wilkshire, Carney, Valeri (Australia).

Czerwona kartka: Bakaev /67'/ za drugą żółtą.