Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Trzech nowych w Jagiellonii

- Dwaj zawodnicy spadkowicza z drugiej ligi Pelikana Łowicz 26-letni obrońca Marcin Pacan i 22-letni pomocnik Maciej Wyszogrodzki podpisali dzisiaj kontrakty z Jagiellonią - poinformował szef pionu sportowego w Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza.
Tomasz Kozioł
Tomasz Kozioł

Marcin Pacan będzie reprezentował żółto-czerwone barwy przez dwa najbliższe sezony, zaś Maciej Wyszogrodzki przez trzy. Kilka dni wcześniej 2,5-rocznym kontraktem z żółto-czerwonymi związał się Everton Antonio Pereira.

Trzej nowi zawodnicy wzięli udział w testach wydolnościowych, które zespół Jagiellonii przeszedł w piątek pod okiem dr. Zbigniewa Jastrzębskiego z gdańskiej AWFiS. Ogółem wzięło w nich udział 22 zawodników, a wśród nich 30-letni słowacki obrońca Pavol Staňo, z którym Jagiellonia obecnie negocjuje warunki kontraktu.

W Białymstoku pojawił się także trener Michał Probierz, który ma zezwolenie Polskiego Związku Piłki Nożnej na podpisanie umowy z nowym klubem. - Z Probierzem ustalamy ostatnie szczegóły kontraktu i w poniedziałek być może przelejemy to na papier - poinformował Kulesza.

W poniedziałek rano piłkarze Jagiellonii wyjeżdżają na kilkudniowe zgrupowanie do Olecka (23-28 czerwca), na zakończenie którego rozegrają spotkanie sparingowe z Wigrami Suwałki.

Zawodnicy, którzy wzięli udział w testach wydolnościowych:

Bramkarze: Jacek Banaszyński, Maciej Kudrycki.

Obrońcy: Adrian Napierała, Dariusz Łatka, Łukasz Nawotczyński, Kamil Stankiewicz, Pavol Staňo, Marcin Pacan.

Pomocnicy: Mariusz Dzienis, Jacek Markiewicz, Dariusz Jarecki, Michał Renusz, Bartłomiej Niedziela, Jacek Falkowski, Paweł Strózik, Iwo Zubrzycki, Maciej Wyszogrodzki, Marcin Truszkowski, Hermes, Everton.

Napastnicy: Remigiusz Sobociński, Łukasz Tumicz.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×