Puchar Niemiec: Bayern zgodnie z planem, dwóch drugoligowców w półfinałach

Hoffenheim i Kaiserslautern nieoczekiwanie uległy znacznie niżej notowanym Cottbus i Duisburgowi i pożegnały się z walką o DFB-Pokal. W półfinale jest natomiast Bayern, który po golach Gomeza, Robbena oraz dwóch Muellera bez trudu wyeliminował Alemannię.

Konrad Kostorz

Nie udał się debiut w nowej drużynie Ryanowi Babelowi. Wieśniaki wprawdzie przeważały na Stadion der Freundschaft w Chociebużu, ale nie potrafiły pokonać świetnie broniącego Thorstena Kirschbauma. 90 minut na środku defensywy Energie rozegrał mający polskiego korzenie, Markus Brzenska.

Jedyną bramkę meczu zdobył wprowadzony na boisko w 66. minucie 30-letni Chińczyk Jiayi Shao. Tuż przed końcowym gwizdkiem w poprzeczkę trafił jeszcze pomocnik Hoffe Gylfi Sigurdsson. Odpadnięcie z Pucharu Niemiec oznacza niemal na pewno, że drużyna z Rhein-Neckar-Arena nie zdoła zakwalifikować się do europejskich pucharów.

Do nie mniejszej niespodzianki doszło w Duisburgu, gdzie miejscowe Zebry bez większych trudności wypunktowały Czerwone Diabły. Pierwszego gola zdobył Bośniak Branimir Bajić, wykorzystując podanie Stefana Maierhofera. Kropkę nad "i" postawił, uderzając głową, Słoweniec Goran Sukalo, a gdyby nie dobra postawa bramkarza Tobiasa Sippela FCK przegrałoby jeszcze wyżej. Drugoligowiec wygrał z Kaiserslautern na Schauinsland-Reisen-Arena po raz pierwszy od 1998 roku.

Na New Tivoli w Akwizgranie nie powtórzyła się historia z sezonu 2003/2004, gdy w 1/4 finału DFB-Pokal Alemannia sensacyjnie pokonała Bawarczyków 2:1. Tym razem 22-krotni mistrzowie Niemiec, grający już bez sprzedanego do Milanu Marka van Bommela, nie dali się zaskoczyć i kontrolowali przebieg wydarzeń.

W 36. minucie Luiz Gustavo precyzyjnie zacentrował na głowę Mario Gomeza, a supersnajper bez trudu trafił z 5 metrów. Kwadrans przed końcem wprowadzony chwilę wcześniej Arjen Robben przeprowadził kontratak, po którym na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. Niedługo później 21-latek strzelił po raz, a tym razem asystował mu Gomez. Wynik ustalił Robben, wykańczając akcję Bastiana Schweinsteigera.

W rywalizacji o finał na Stadionie Olimpijskim w Berlinie Schalke zmierzy się z Energie, a Bayern zagra z Duisburgiem.

Komplet wyników ćwierćfinałów Pucharu Niemiec:

Schalke Gelsenkirchen - FC Nuernberg 3:2 (2:2, 1:2)
0:1 - Schieber 4'
1:1 - Gavranović 14'
1:2 - Schieber 32'
2:2 - Rakitić 58'
3:2 - Draxler 119'

MSV Duisburg - FC Kaiserslautern 2:0 (1:0)
1:0 - Bajić 36'
2:0 - Sukalo 58'

Energie Cottbus - TSG Hoffenheim 1:0 (0:0)
1:0 - Shao 84'

Alemannia Aachen - Bayern Monachium 0:4 (0:1)
0:1 - Gomez 36'
0:2 - Mueller 75'
0:3 - Mueller 80'
0:4 - Robben 88'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)