22. kolejka Serie A: Chievo pewnie pokonało Brescię

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie A Chievo Verona pokonało na wyjeździe Brescię Calcio 3:0. Tym samym sytuacja zespołu z Lombardii jest coraz bardziej skomplikowana.

Adam Kiołbasa

Po pierwszej odsłonie goście prowadzili 1:0, ale długimi fragmentami wydawało się, że kibice w tej części spotkania bramek nie zobaczą. W 34. minucie gospodarze mogli się pokusić o zdobycie bramki, ale ostatecznie ich akcja została przerwana z powodu spalonego. Chwilę później goście domagali się rzutu karnego po tym jak Andreolli faulował Antonio Filippiniego. Sędzia pozostał jednak niewzruszony. Już w doliczonym czasie gry wynik otworzył Simone Pellissier, który pewnym strzałem głową pokonał Arcariego.

Zaraz po zmianie stron stało się jasne, że Brescia Calcio tego dnia nie ugra ani jednego punktu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Mandelli. Z minuty na minutę Chievo było coraz groźniejsze, a beniaminek najwyraźniej już nie wierzył w możliwość wywalczenia korzystnego rezultatu. Ostatecznie w 94. minucie Pellissier ustalił wynik starcia na 3:0.

W tym momencie Gialloblu z 27 punktami na koncie zajmują dziesiąte miejsce w Serie A i mają osiem oczek przewagi nad strefą spadkową. Brescia Calcio ma osiemnaście oczek i jest dziewiętnasta. Zatem zespół z Lombardii może mieć poważne problemy z utrzymaniem się w elicie.

Brescia Calcio - Chievo Verona 0:3 (0:1)
0:1 - Pellissier 45+1'
0:2 - Mandelli 47'
0:3 - Pellissier 90+4'