Remis Arki z FK Homel. Zmiana drugiego sparingpartnera

Podopieczni Dariusza Pasieki w swoim pierwszym meczu kontrolnym na tureckiej riwierze zremisowali 1:1 z białoruskim FK Homel. Drugim przeciwnikiem gdynian będzie ukraiński zespół Wołyń Łuck, który zastąpił białoruskiego Szachtiora Soligorsk. Sparing zostanie rozegrany w niedzielę 6 lutego.

Aleksander Wójcik

Pierwszą bramkę podczas tureckiego zgrupowania strzelił Paweł Zawistowski, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Filipa Burkhardta i w sytuacji sam na sam nie dał szans białoruskiemu bramkarzowi. Pod koniec spotkania Siergiej Kozieka z FK Homel otrzymał czerwona kartkę za ostry faul na Giovannim. Pomimo gry przez 10 min. w osłabieniu Białorusini wyrównali w ostatniej minucie spotkania. Po dużym zamieszaniu w polu bramkowym wprowadzony po przerwie Jewgienij Zujew wbił piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Kolejnym przeciwnikiem Arkowców będzie Wołyń Łuck. Ukraińcy zastąpili w tej roli białoruskich "Górników" z Soligorska. Wołyń zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli ligi ukraińskiej, gdzie w 19 meczach zdobył 28 punktów - notując: 8 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek. Bilans bramkowy: 20-21. Spotkanie rozegrane zostanie w Antalyi 6 lutego.

Arka Gdynia - FK Homel 1:1 (0:0) (Antalya - Turcja)
1:0 - Paweł Zawistowski 76'
1:1 - Jewgienij Zujew 90'.