Zawisza po kolejnych dwóch sparingach

Kolejne dwa sparingi mają za sobą piłkarze Zawiszy. W sobotę bydgoszczanie zmierzyli się na swoim sztucznym boisku z III-ligowym Lechem Rypinem oraz Victorią Koronowo.

W tym artykule dowiesz się o:

Jeszcze kilka dni temu bydgoski szkoleniowiec zapowiadał, że w najbliższym czasie jego podopieczni na boisku spędzą zdecydowanie więcej minut niż ostatnio. - To będzie trudny czas dla moich graczy, bowiem już teraz mogliśmy wystawić właściwie dwie równorzędne drużyny. Dobrze zaprezentowali się testowani od kilku dni zawodnicy, jak chociażby Iwan Andriejewicz.

W pierwszym spotkaniu bydgoszczanie zmierzyli się z Lechem Rypin. Mecz miał podobny przebieg do sobotnich spotkań w lidze angielskiej, gdzie padło mnóstwo bramek. Jednak w pierwszych minutach to III-ligowcy narzucili rywalom swój styl gry i po inauguracyjnym kwadransie mogli prowadzić nawet 2:0. Jednak mimo bramki Patryka Klofika do przerwy to właśnie Lech wygrywał już 3:1. Gospodarzom nie udało się zastosować pułapki ofsajdowej i Komorowski bez przeszkód pokonał Witana.

Po przerwie oglądaliśmy jeszcze więcej bramek. Po raz drugi do siatki rywali trafił Patryk Klofik, który dobił piłkę po uderzeniu w słupek Iwana Andrejewicza. W samej końcówce obie strony postawiły już wyraźnie na ofensywę, ale oglądaliśmy tylko dwa gole. Jeszcze w 80. minucie golkiper Zawiszy wyszedł obronną ręką w pojedynku sam na sam z Pawłem Picelukiem, ale chwilę później Komorowski ponownie pokonał bramkarza gospodarzy. W końcowych fragmentach ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha wykorzystał Laurent Tiakane.

Jeszcze więcej bramek i zupełnie inną jedenastkę gospodarzy oglądaliśmy w spotkaniu z Victorią Koronowo. W drugim swoim pojedynku bydgoszczanie tym razem wygrali aż 5:3. Dwa razy do bramki rywali trafił Łukasz Ślifirczyk. Bydgoski klub ustalił też godziny i daty rozgrywania spotkań w rundzie wiosennej, które publikujemy poniżej.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Rypin 3:4 (1:3)

Bramki dla gospodarzy: Klofik (2), Tiakane (1)

Zawisza (skład wyjściowy): Witan - Jankowski, R.Kanik, Cuper, Warczachowski, Klofik, Maziarz, Andrejewicz, Juszkiewicz, Piętka, Imeh.

Zagrali także: Tabaczyński, Fredyk, Tiakane, Bojas.

Zawisza Bydgoszcz - Victoria Koronowo 5:3 (1:1)

Bramki dla gospodarzy: Ślifirczyk (2), Kot, Szczepan oraz Okińczyc.

Zawisza (skład wyjściowy): Zapała - Dąbrowski,

Stefańczyk, Ettinger, Cuper, Fredyk, Wójcicki, Tabaczyński, Tiakane, Bojas, Ślifirczyk.

Zagrali także: Kot, Szczepan, Okińczyc, P.Kanik.

Zawisza - Czarni Żagań 12.06.2011 (niedziela) 17.00

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!