Serie A: Goleada na San Siro! Inter pokonał Romę

W ostatnim meczu 24. kolejki Serie A Inter Mediolan po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonał AS Romę. Kibice zgromadzeni na San Siro zobaczyli aż osiem bramek, z czego pięć strzelili gospodarze.

Adam Kiołbasa

Od początku starcia było widać, że oba kluby interesuje zwycięstwo i stało się jasne, że tego wieczora czeka nas niezwykle ciekawa rywalizacja. Na pewno żaden kibic obecny na Giuseppe Meazza tego wieczora na nudę narzekać nie mógł.

Nerazzurri bardzo szybko, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie, kiedy to po asyście Maicona na listę strzelców wpisał się Wesley Sneijder. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Co prawda po 180 sekundach dobrą okazję zmarnował Marco Borriello, ale już w 16. minucie po dograniu Mirko Vucinicia do wyrównania doprowadził Fabio Simplicio.

Później oba kluby na przemian atakowały i chociaż wydawało się, że bliżej wyjścia na prowadzenie są Giallorossi, to do siatki trafili gracze Interu, a konkretnie Samuel Eto'o, który po ładnej akcji ustalił wynik do przerwy.

Po zmianie stron momentami emocje sięgały zenitu. W 56. minucie Giampaolo Pazzini wpakował futbolówkę do bramki, ale wcześniej odgwizdano spalonego. W 61. minucie wspomniany napastnik był faulowany w szesnastce przez Nicolasa Burdisso. Paolo Tagliavento bez wahania wskazał na wapno, a Argentyńczyk został wyrzucony z boiska. Jedenastkę pewnym strzałem na bramkę zamienił Eto'o.

Po tym trafieniu cały czas pachniało golem na 4:1 i chociaż Julio Sergio robił co mógł, aby uniknąć utraty kolejnej bramki, to w 71. minucie uderzeniem szczupakiem pokonał go Thiago Motta. To nie załamało grających w dziesiątkę rzymian i na kwadrans przed końcem Julio Cesara pokonał Vucinić. Niewiele później na 3:4 trafił rezerwowy Loria, który dobił piłkę do bramki po uderzeniu w słupek Juana.

Od tego momentu podopieczni Claudio Ranieriego nie byli już w stanie zagrozić Interowi, a gracze Leonardo wykorzystali jedną ze swoich akcji i wynik meczu na 5:3 ustalił Esteban Cambiasso. Nieco wcześniej powinien trafić Diego Milito, który jednak dobijając strzał Eto'o w fatalny sposób spudłował.

Warto odnotować, że w szeregach miejscowych zadebiutował Nagatomo.

Inter, który podobnie jak AS Roma ma o jedno spotkanie mniej od reszty stawki, udowadnia, że zamierza powalczyć o Scudetto. Nerazzurri z 44 punktami na koncie są trzeci i tracą pięć oczek do przewodzącego AC Milanu. Giallorossi mają 39 punktów i uplasowali się na siódmej pozycji.

Inter Mediolan - AS Roma 5:3 (2:1)
1:0 - Sneijder 3'
1:1 - Simplicio 13'
2:1 - Eto'o 35'
3:1 - Eto'o (k.) 62'
4:1 - Motta 71'
4:2 - Vucinić 75'
4:3 - Loria 81'