Towarzysko: Chorwacja lepsza od Czechów, niespodziewana porażka Rosji

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Za nami już kilka towarzyskich meczów piłkarskich. W najciekawszych z nich reprezentacja Chorwaci pokonała 4:2 drużynę Czech. Zawiedli Rosjanie, którzy przegrali na własnym terenie 0:1 z Iranem. Planowo wygrała za to Grecja.

W tym artykule dowiesz się o:

Chorwaci znakomicie rozpoczęli starcie z naszymi południowymi sąsiadami i już w 10. minucie Eduardo dał im prowadzenie. Po zaledwie 180 sekundach było 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Kalinić. Czesi jednak się nie poddali i najpierw kontaktowego gola zdobył Sivok, a tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Rosicky. Po zmianie stron ekipa z Bałkanów rozstrzygnęła już losy starcia na swoją korzyść. Najpierw na 3:2 podwyższył Kalinić, a na kwadrans przed końcem wynik na 4:2 ustalił Ilicević.

Zawiedli Rosjanie, którzy nieoczekiwanie musieli uznać wyższość Iranu. Goście zawdzięczają ten sukces trafieniu z samej końcówki rywalizacji Khalatbariego.

W jednym z ciekawszych spotkań Boliwia uległa Łotwie, a sędzia w tej konfrontacji aż trzykrotnie wskazywał na wapno. Dwa rzuty karne wykorzystała drużyna z Europy, a jedną ta z Ameryki Południowej.

Zwycięstwo odniosła także Grecja, która okazała się lepsza od Kanady dzięki bramce Fetafatzidisa.

Węgrzy ograli różnicą dwóch goli na wyjeździe Azerbejdżan. Goście już do przerwy prowadzili za sprawą Rudolfa, a ostatecznie wynik ustalił Hajnal.

Ponadto Armenia przegrała 1:2 z Gruzją, Macedonia 0:1 z Kamerunem, San Marino 0:1 z Liechtensteinem, a Białoruś zremisowała 1:1 z Kazachstanem.