Sparingowo: Kolejorz wyraźnie gorszy od lidera bułgarskiej ekstraklasy

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Lech Poznań przegrał z liderem bułgarskiej ekstraklasy, Litexem Łowecz 0:2. Dodajmy, że oba gole padły w drugiej części meczu, a wynik oddaje przebieg spotkania.

Mateusz Klejborowski

Dla Kolejorza był to czwarty, a zarazem ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji. Po niezłych meczach ze Steaua Bukareszt (2:1), Hajdukiem Split (1:1) i Olimpiją Ljubljana (1:0), tym razem podopieczni Jaose Marii Bakero musieli przełknąć gorcz porażki, będąc drużyną wyraźnie gorszą od Litexu Łowecz.

Lider bułgarskiej ekstraklasy od pierwszej minuty narzucił lechitom swój styl gry, stosując wysoki pressing, z którym poznaniacy w ogóle sobie nie radzili. Jednocześnie Kolejorz miał duże problemy z dostaniem się pod bramkę Litexu. Najlepszą sytuację do zdobycia gola Lech miał w 72. minucie meczu, kiedy Tomasz Mikołajczak wyłożył piłkę Jakubowi Wilkowi. Strzał naszego zawodnika zablokował jednak jeden z obrońców Litexu.

W tym momencie Bułgarzy prowadzili już 1:0, bowiem w 53. minucie gry Dejan Djermanović wykorzystał niepewną interwencję Luisa Henriqueza i z najbliższej odległości pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Wynik ustalił pięć minut przed końcem meczu Pape Diouf.