25. kolejka Serie A: Fiorentina lepsza od Palermo

Po ciekawym, momentami porywającym meczu ACF Fiorentina pokonała na wyjeździe US Palermo i tym samym sprawiła swoim kibicom miłą niespodziankę. Już tradycyjnie całe spotkanie rozegrał Artur Boruc.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej części gry kibice zobaczyli dwie bramki. Gospodarze bardzo szybko, bo już w 7. minucie objęli prowadzenie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Javier Pastore. Goście tego dnia jednak byli znakomicie dysponowani i dążyli do tego, aby jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie osiągnęli swój cel za sprawą Alberto Gilardino.

Po zmianie stron początkowo znów więcej szczęścia mieli Różowi, gdyż 180 sekund po rozpoczęciu drugiej odsłony na 2:1 trafił Antonio Nocerino. Po tym wydarzeniu przewaga podopiecznych Sinisy Mihajlovicia nie podlegała żadnej dyskusji i wyrównująca bramka wydawała się być tylko kwestią czasu. W 70. było już 2:2, a niezwykle ważnego gola dla Fiołków zdobył Camporese, dla którego było to zarazem pierwsze trafienie w Serie A.

Kiedy po jednej z akcji znakomitym strzałem z 30 metrów popisał się Riccardo Montolivo (futbolówka odbiła się od słupka) stało się jasne, że goście mają zamiar walczyć o całą pulę. Tak też było w rzeczywistości i na dwanaście minut przed końcem pojedynku samobójczym strzałem prowadzenie dał Fiorentinie Cesare Bovo. W końcówce wynik starcia na 4:2 ustalił Montolivo.

W tym momencie US Palermo ma na swoim koncie 40 punktów i zajmuje piąte miejsce, Viola ma 32 oczka i jest dziesiąta.

US Palermo - ACF Fiorentina 2:4 (1:1)

1:0 - Pastore 7'

1:1 - Gilardino 36'

2:1 - Nocerino 48'

2:2 - Camporese 70'

2:3 - Bovo (sam.) 78'

2:4 - Montolivo 88'

Palermo: Sirigu, Munoz (87' Kasami), Andelkovic, Bovo, Balzaretti, Migliaccio (31' Acquah), Kurtic, Nocerino, Ilicic, Pastore, Miccoli (76' Hernandez).

Fiorentina: Boruc, Comotto, Camporese, Gamberini, Pasqual, Montolivo, Donadel, Behrami, Santana (76' Ljajic), Gilardino (90' Babacar), Mutu (82' Natali).

Żółte kartki: Balzaretti, Munoz, Bovo (Palermo) oraz Pasqual (Fiorentina).