Sparingowo: Wygrana Cracovii w ostatnim teście / słowacki król strzelców blisko gry w Pasach

W rozegranym w czwartek ostatnim sparingu w czasie okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną ekstraklasy Cracovia pokonała 1:0 kazachski Szachtior Karaganda. W drużynie Pasów przez pół godziny wystąpił 31-letni napastnik AEK-u Limassol, Pavol Masaryk.

Maciej Kmita

Podobnie jak w poprzednich meczach kontrolnych w czasie zgrupowania w Turcji, tak i tym razem na boisku było mnóstwo walki, a najaktywniejsi w ofensywie krakowian Saidi Ntibazonkiza i Bartłomiej Dudzic raz po raz padali po ostrych wejściach rywali. W 17. minucie za rzekome dyskusje z tureckim sędzią czerwoną kartką ukarany został bośniacki obrońca Cracovii, Bojan Puzigaca. W 43. minucie gry, kiedy na boisku doszło do przepychanek, sędzia postanowił zapanować nad sytuacją odgwizdując koniec pierwszej połowy.

Od 60. minuty na boisku w drużynie Jurija Szatałowa przebywał Pavol Masaryk. To 31-letni napastnik, który od lipca minionego roku jest zawodnikiem cypryjskiej AEL Limassol. Wcześniej występował między innymi w Spartaku Trnava i Slovanie Bratysława. W barwach tego drugiego klubu w sezonie 2008/2009 z 15 bramkami na koncie sięgnął po koronę króla strzelców Corgon Ligi. W bieżących rozgrywkach rozegrał dla AEL 9 spotkań, w których strzelił jednego gola.

W 61. minucie wykluczony z gry został jeden z graczy Szachtiora, ale ze względu na szkoleniowy charakter meczu obie drużyny cały czas grały 11 na 11. Cracovia zwycięską bramkę zdobyła w 85. minucie. Po dośrodkowaniu Aleksandr Suworowa piłkę do własnej siatki skierował jeden z kazachskich obrońców.

Był to piąty i ostatni sparing Pasów w czasie obozu w Turcji. W piątek drużyna Jurij Szatałowa wróci do Polski, gdzie będzie przygotowywać się do pierwszego wiosennego meczu z Legią Warszawa (25 lutego, godz: 20:00).