Dwa gole Hubnika dla Legii, bez żadnego treningu!

Powyżej wszelkich oczekiwań zagrał w sparingowym spotkaniu Legii z Widzewem Michał Hubnik, nowy nabytek Wojskowych, który w piątek dołączył do drużyny i dzień później zdobył dwie bramki z łodzianami a Legia wygrała 3:1.

Jerzy Mitczuk

W padającym śniegu i na sztucznej murawie przyszło grać Legii i Widzewowi na boisku na warszawskim Bemowie. Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy przez pierwsze pięć minut praktycznie nie tracili piłki, natomiast Widzewiacy biegali tylko za podopiecznymi Macieja Skorży. W 6. minucie miejscowi wyszli na prowadzenie, po golu zawodnika, który w piątek podpisał kontrakt z klubem, czyli Michała Hubnika, czeski napastnik, cały czas jest lider klasyfikacji strzelców ligi czeskiej.

Gra się wyrównała, ale to Legia groźniej atakowała bramkę strzeżoną przez Bartosza Kanieckiego. W 11. minucie z tzw. "fałsza" strzelał Manu natomiast na bramkę Wojskowych z powietrza uderzał Adrian Budka. Pierwsza bramka padła po dużym zamieszaniu w polu karnym, ale przy drugim trafieniu nowy nabytek Legii pokazał co naprawdę potrafi i po dośrodkowaniu Mirosława Radovicia, Hubnik uderzył zza pola z woleja i zdobył bramkę.

Widzew nie rezygnował jednak, a najaktywniejszy w łódzkich szeregach Darvydas Sernas uderzał kilka razy na bramkę i indywidualnie próbował kończyć akcje. Pięć minut przed przerwą Legioniści zdobyli jednak kolejną bramkę, po ciekawej akcji. Hubnik na prawym skrzydle wycofał w pole karne piłkę do Jakuba Rzeźniczaka, ten zagrał wzdłuż linii pola karnego do Ariela Cabrala, który w trudnej sytuacji pokonał bramkarza technicznym strzałem.

Po 40 minutowej I połowie piłkarze kilka minut odpoczywali i wrócili na boisko. Legia już nie atakowała tak intensywnie, przez co skrzydła rozwinęli goście. W 47. minucie gola zdobył Mindaugas Panka. W sytuacji sam na sam bramki później nie zdobył Sernas. W kolejnych minutach gra była wolniejsza. Dwie minuty przed końcem groźny strzał w słupek oddał jeszcze Nika Dzalamidze.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:1 (3:0)
1:0 - Hubnik 6’
2:0 - Hubnik 29’
3:0 - Cabral 35’
3:1 - Panka 47’

Legia Warszawa: Skaba - Rzeźniczak, Kelhar, Astiz, Wawrzyniak (66’ Komorowski), Manú, Borysiuk, Cabral, Radović (66’ Szałachowski), Kucharczyk (72’ Mezenga), Hubnik

Widzew Łódź: Kaniecki (41’ Mielcarz) - Ben Radhia, Madera, Bieniuk (41’ Ukah), Paraíba, Budka (52’ Grzelczak), Pinheiro (41’ Broź), Panka (73’ Mroziński), Riski (41’ Dzalamidze), Grischok (41’ Grzelak), Sernas (62’ Durić)

Żółte kartki: Rzeźniczak (Legia) oraz Dzalamidze (Widzew)