Premier League: "Czysty" Szczęsny, Arsenal zwycięski

Arsenal Londyn pokonał w zaległym meczu Premier League drużynę Stoke City 1:0. Jedyną bramkę zdobył Sebastien Squillaci. Między słupkami Kanonierów pojawił się Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Arsene Wenger wrócił do najlepszej "jedenastki", którą mógł desygnować na to spotkanie. Dlatego Manuel Almunia musiał zadowolić się miejscem jedynie na ławce rezerwowych. Wojciech Szczęsny ponownie zagrał dla Kanonierów. W ataku główną rolę miał odgrywać zwłaszcza Nicklas Bendtner. Tym razem Duńczyk dostał szansę.

Już w trzeciej minucie Arsenal mógł wyjść na prowadzenie. Cesc Fabregas zagrał do Theo Walcotta. Jego uderzenie trafiło jednak w słupek i goście mogli odetchnąć do... ósmej minuty. Wówczas padła bramkę. Asystę zaliczył Bendtner, a swojego pierwszego gola w Premier League zdobył Sebastien Squillaci.

Kibice Arsenal kilka minut później nie mieli najlepszych min. Z powodu kontuzji boisko opuścił Cesc Fabregas i jego miejsce zajął Andrij Arszawin. Londyńczycy spuścili z tonu, a Stoke nie kwapiło się do zatrudnienia Wojciecha Szczęsnego. Tuż przed upływem drugiego kwadransa ładny strzał Arszawina obronił Asmir Begovic. W pierwszej połowie bardzo dobrze interweniował również Szczęsny, gdy obronił mocne uderzenie Johna Carewa. Niedawno obaj panowie spotkali się również w Portugalii, kiedy Polska grała z Norwegią. Wówczas także górą był polski bramkarz.

Tuż po zmianie stron zagotowało się pod bramką Arsenalu, ale Johan Djourou zablokował strzał Ryana Shawcrossa. Z tym zawodnikiem Kanonierzy mają złe wspomnienia, bowiem rok temu po jego wślizgu poważnego złamania nogi doznał Aaron Ramsey.

Reszta część spotkania nie była ciekawa. Arsenal "dowiózł" jednobramkowe prowadzenie i w tabeli ma już tylko punkt straty do Manchesteru United.

Arsenal Londyn - Stoke City 1:0 (1:0)
1:0 - Squillaci 8'

Arsenal Londyn: Szczęsny - Sagna, Squillaci, Djourou, Clichy, Fabregas (14' Arszawin), Song, Wilshere, Walcott (71' Denilson), Bendtner (80' Chamakh), Nasri.

Stoke City: Begović - Wilson (87' Wilkinson), Shawcross, Huth, Pugh, Pennant, Whitehead, Delap, Whelan, Walters (78' Fuller), Carew.

Żółte kartki: Clichy (Arsenal) oraz Walters, Wilson (Stoke City).

Sędzia: Peter Walton.