Polska prasa o meczu Braga - Lech: Błędy Bakero i Lech za burtą

"Trener Bakero niczego nie zrozumiał" - napisała Rzeczpospolita, która tak zatytułowała swoją relację z meczu Sporting Braga - Lech Poznań (2:0). Przegląd Sportowy dodaje: "Błędy Bakero i Lech za burtą".

Bartosz Zimkowski

Przegląd Sportowy: Błędy Bakero i Lech za burtą

Tym razem były zapewnienia, że nie będzie bronienia skromnej zaliczki. [...] Jak się jednak okazało Hiszpan tylko robił dobrą minę do złej gry - zespół był od pierwszych minut schowany za podwójną gardą. Wyszło z tego koszmarne 45 minut w tym sezonie w europejskich pucharach. Każdemu piłkarzowi bez wyjątku przytrafiały się fatalne zagrania.

Rzeczpospolita: Trener Bakero niczego nie zrozumiał

Mecz był antyreklamą piłki nożnej. Lech popełnił wszystkie możliwe błędy, a mimo to był bliski awansu, ponieważ Portugalczycy, chociaż strzelili dwa gole, nie grali dużo lepiej. [...] trener Jose Maria Bakero, mając dziewięć meczów kontrolnych na poznanie swoich piłkarzy i zorientowanie się w ich możliwościach, niczego nie zrozumiał.[...] To był bez wątpienia najsłabszy występ mistrza Polski w rozgrywkach pucharowych[...].

Polska The Times: 0:2 w Bradze i Lech już poza Europą

Przez 90 minut Kolejorz męczył się wczoraj na stadionie w Bradze z eksperymentami swojego trenera i brakiem koncepcji gry.[...] Totalnie wszystkich zaskoczył Jose Mari Bakero, ustawiając w roli napastnika Semira Stilica. W jego miejsce desygnując Siegieja Kriwca, a na lewym skrzydle ustawił Artjomsa Rudnevsa.

Fakt: Smutne pożegnanie Lecha

Dwa indywidualne błędy rozwiały marzenia piłkarzy Lecha Poznań o grze w 1/8 finału Ligi Europy. Zespół Jose Marii Bakero zaprezentował się fatalnie i to Sporting Braga zasłużenie awansował do kolejnej rundy LE.[...] Przed spotkaniem Domingos Paciencia drżał o swoją posadę. Portugalskie media pisały, że jeśli odpadnie z pucharów, straci pracę. Po meczu to raczej szkoleniowiec Lecha powinien mieć powody do niepokoju.

Super Express: Braga wyszarpała Lechowi awans

Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Piłkarze Lecha pojechali do Bragi na rewanżowy mecz 1/16 finału Ligi Europejskiej z jednobramkową zaliczką. Na nic się ona jednak nie zdała. Portugalski zespół wygrał 2:0 i to on w 1/8 finału LE zagra ze słynnym Liverpoolem[...]. Piłkarze z Portugalii z impetem ruszyli na bramkę Kotorowskiego, a poznaniacy byli jakby wystraszeni tak frontalnymi atakami gospodarzy.

Źródło: Przegląd Sportowy, Gazeta Wyborcza, Fakt, Super Express, Rzeczpospolita, Polska The Times.