Premier League: Chelsea - MU 2:1! The Blues wciąż walczą (wideo)

Nie było kapitulacji Chelsea Londyn we wtorkowym meczu Premier League z Manchesterem United. The Blues zwyciężyli 2:1 i cały czas liczą się w walce o mistrzostwo Anglii, chociaż ich strata do Czerwonych Diabłów jest znaczna.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Chelsea Londyn przed meczem mówili, że wygrają dwa razy z Manchesterem United i w kontekście walki o mistrzostwo Anglii wszystko jest jeszcze możliwe. Na rezerwie Carlo Ancelotti pozostawił Didiera Drogbę, co powoli staje się już tradycją. Z kolei Sir Alex Ferguson na ławce posadził m.in. Dimitara Berbatova oraz Tomasza Kuszczaka.

Początek meczu pokazał, że na Stamford Bridge tempo gry będzie wysokie. Obie drużyny starały się zadać cios, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Z drugiej strony sytuacji tych nie było aż tak wiele. Jednak w 29. minucie zdrzemnęła się defensywa gospodarzy. Pozwoliła oddać strzał sprzed pola karnego Wayne'owi Rooney'owi. Petr Cech "dostał" go w krótki róg, ale mimo to nie zdołał sięgnąć piłki.

Jeszcze do przerwy mógł być remis, gdy po mocnym strzale Franka Lamparda bramkarz Czerwonych Diabłów Edwin Van der Sar wypuścił piłkę, a Branislav Ivanović nie zdążył z dobitką.

Mistrzowie Anglii w przerwie z pewnością usłyszeli cierpkie słowa od Ancelottiego, ale swojemu menedżerowi dali radość dziewięć minut po zmianie stron. Pięknym strzałem z woleja popisał się David Luiz i holenderski bramkarz MU nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Obaj szkoleniowcy zdecydowali się na zmiany, bowiem nie interesował ich remis. Pierwszy po rezerwowych sięgnął Ancelotti. Wyciągnął prawdziwą armatę - Drogbę. Ferguson nie pozostawał dłuższy i rzucił do boju najlepszego strzelca Premier League - Berbatova. Lecz to nie oni zostali bohaterami wśród zmienników. Jurij Żyrkow 11 minut przed końcem wywalczył rzut karny. Sfaulował go Chris Smalling. Skuteczny strzał oddał Lampard i Chelsea prowadziła 2:1.

Martin Atkinson, sędzia meczu, do drugiej połowy doliczył cztery minuty, jednak wynik nie uległ już zmianie. Chelsea wygrała 2:1 i chociaż ma 12 punktów mniej od Czerwonych Diabłów, to cały czas podtrzymuje nadzieje fanów , Gigna zdobycie mistrzostwa.

Chelsea Londyn - Manchester United 2:1 (0:1)

0:1 - Rooney 29'

1:1 - Luiz 54'

2:1 - Lampard (k.) 79'

Chelsea Londyn: Cech - Ivanović, Luiz (81' Bosingwa), Terry, Cole, Essien, Lampard, Ramires, Malouda (71' Żyrkow), Anelka (61' Drogba), Torres.

Man Utd: Van der Sar - O'Shea, Smalling, Vidić, Evra (81' Fabio), Fletcher, Carrick, Scholes (70' Giggs), Nani, Hernandez (70' Berbatov), Rooney.

Żółte kartki: Ramies, Luiz, Essien (Chelsea) oraz Vidic, Giggs (Man Utd).

Czerwona kartka: Nemanja Vidic (Man Utd) /90+3'/ - za drugą żółtą.