ME: Emocje jak w ekstraklasie - relacja z meczu Lech Poznań - Arka Gdynia

Pełen emocji był mecz 17. kolejki Młodej Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia. Minimalnie lepszy okazał się Kolejorz, który triumfował 3:2. Dwie bramki zapisał na swoim koncie Bartosz Bereszyński.

Szymon Mierzyński

Podopieczni Karola Brodowskiego objęli prowadzenie już w 2. minucie, gdy dośrodkowanie Szymona Drewniaka z rzutu wolnego kapitalnie sfinalizował Radosław Barabasz. Kapitan lechitów pokonał Daniela Chudzika uderzeniem głową.

Poznaniacy poszli za ciosem i w 17. minucie na tablicy wyników było już 2:0. Tym razem błysnął Bartosz Bereszyński. Napastnik Kolejorza wyłuskał piłkę przed polem karnym, dostrzegł złe ustawienie golkipera Arki i przelobował go technicznym strzałem z 20 metrów.

To był fragment, w którym dominacja Lecha nie podlegała dyskusji. Ekipa Karola Brodowskiego mogła prowadzić nawet 3:0, bowiem w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Igor Jurga. 20-letniemu napastnikowi zabrakło jednak zimnej krwi, zbyt długo zwlekał z uderzeniem i stracił futbolówkę.

Niewykorzystana szansa zemściła się na Lechu w 21. minucie. Wówczas do precyzyjnej centry z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Bartosz Brodziński i głową trafił w okienko. Grzegorz Kasprzik miał piłkę na rękach, ale nie zdołał jej wybić.

W drugiej połowie także nie zabrakło emocji. W 54. minucie z prawego skrzydła dośrodkował Tomasz Kędziora, a groźny strzał głową oddał Jakub Kapsa. Tym razem futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Lechici dopięli swego w 71. minucie. Kapsa wystąpił w roli podającego, a akcję sfinalizował Bereszyński. 19-letni napastnik trafił do siatki wślizgiem.

Końcówka zapowiadała się na dość spokojną, ale Arka zadbała, by również wtedy nikt nie narzekał na nudę. Na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry gdynianie modelowo rozegrali rzut wolny. Świetnym dośrodkowaniem pomiędzy obrońców a bramkarza popisał się Damian Rysiewski, a formalności dopełnił Rafał Siemaszko. Drużyna Dariusza Mierzejewskiego miała zatem trochę czasu, by pokusić się o remis. Tej sztuki jednak nie dokonała. Lechici umiejętnie utrzymywali się przy piłce i ze spokojem pilnowali korzystnego rezultatu.

- Rozpoczęliśmy rundę bardzo dobrze, ale spotkanie było trudne. Myślę, że nasze zwycięstwo jest zasłużone, bo stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji. Mecz był szybki i mógł się podobać kibicom. Nikt nie odpuszczał, walka toczyła się na każdym centymetrze boiska. Nie do końca jestem zadowolony z jakości naszej gry. Popełniliśmy za dużo błędów. Było też kilka niepotrzebnych strat - ocenił trener Lecha, Karol Brodowski.

Lech Poznań - Arka Gdynia 3:2 (2:1)
1:0 - Barabasz 2'
2:0 - Bereszyński 17'
2:1 - Brodziński 21'
3:1 - Bereszyński 71'
3:2 - Siemaszko 87'

Lech Poznań: Kasprzik (46' Frąckowiak) - Kamiński, Cieślak, Barabasz, Kędziora, Drewniak, Golla (86' Chromiński), Kowalczuk (46' Kapsa), Bereszyński, Jurga (66' Byszewski), Jakóbowski (66' Filipiak).

Arka Gdynia: Chudzik - Mokwa, Płotka, Brodziński, Wojowski, Bębenek, Słowiński, Brzuzy (46' Siemaszko), Ziętarski (46' Dąbrowski), Rysiewski, Szwoch (74' Paprocki).

Żółte kartki: Bereszyński, Jurga, (Lech) oraz Mokwa, Szwoch, Dąbrowski (Arka).

spalone 0:2 1:1 1:3

WYNIKI SOBOTNICH I NIEDZIELNYCH MECZÓW 17. KOLEJKI MŁODEJ EKSTRAKLASY: Polonia Bytom - Lechia Gdańsk 4:2 (2:1) 1:0 - Sroka 7' 1:1 - Duda 14' 2:1 - Sroka 18' 3:1 - Płókarz 65' 3:2 - Duda 71' 4:2 - Wiśniewski 87' Ruch Chorzów - Wisła Kraków 3:2 (1:1) 1:0 - Włodyka 7' 1:1 - Cygal (k.) 33' 1:2 - Chrapek (k.) 68' 2:2 - Flis (k.) 87' 3:2 - Lisowski 90' Korona Kielce - Widzew Łódź 0:2 (0:0) 0:1 - Serwaciński 80' 0:2 - Serwaciński 82' Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 0:2 (0:0) 0:1 - Zachara (k.) 63' 0:2 - Mańka 83'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.