Ligue 1: Mistrz lepszy od wicelidera

Piłkarze Stade Rennes wygrali pięć poprzednich spotkań. Nie zdołali jednak przedłużyć dobrej passy i przegrali z innym zespołem liczącym się w walce o mistrzostwo Francji - Olympique Marsylia.

Piotr Robaczyński

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Choć więcej strzałów oddali gospodarze, z korzystnego rezultatu mogli się cieszyć podopieczni Didiera Deschampsa. W 23. minucie po dośrodkowaniu Andre Ayewa dobrze ustawiony Loic Remy z szóstego metra mocnym strzałem głową zapewnił prowadzenie drużynie gości. Reprezentant Francji mógł później ponownie wpisać się na listę strzelców, jednak po stałym fragmencie gry w dogodnej sytuacji przestrzelił.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Grace Rennes nie zdołali uzyskać wyraźnej przewagi i nie doprowadzili do wyrównania. Tymczasem Marsylczycy w 80. minucie dobili rywala, po akcji rezerwowego Jordana Ayewa idealnej okazji do podwyższenia prowadzenia nie zmarnował Lucho Gonzalez. OM wygrał 2:0 i aktualnie traci do lidera - Lille OSC tylko jeden punkt. Drużyna Ludovica Obraniaka w niedzielę zmierzy się z Valenciennes.

Stade Rennes - Olympique Marsylia 0:2 (0:1)
0:1 - Remy 23'
0:2 - Lucho 80'

Stade Rennes: Douchez - Kana Biyik, Catherine, Danze, Mangane Tettey, Leroy (62' Kembo-Ekoko), Dalmat (56' Lemoine), M'Vila, Boukari, Montano (77' Camara).

Olympique Marsylia: Mandanda - Taiwo, Heinze, Diawara, Fanni, Cheyrou, Lucho (90' Kabore), Mbia, Gignac (70. J. Ayew), Remy (84' Valbuena), A. Ayew.

Żółte kartki: Leroy, Montano (Rennes), Diawara, Mbia (OM).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)