Zasłużone zwycięstwo gości - relacja z meczu Odra Wodzisław - Warta Poznań

Zapowiedzi o budowie całkiem nowego, silnego zespołu Warty Poznań, coraz bardziej znajdują swoje potwierdzenie na boisku. Wzmocniona Warta wygrała swoje drugie wyjazdowe spotkanie na początku rundy wiosennej. Tym razem Zieloni okazali się lepsi od wodzisławskiej Odry, wygrywając przy Bogumińskiej 3:1.

Daniel Grygierek

Takiego scenariusza na początku spotkania kibice zgromadzeni przy Bogumińskiej sobie po prostu nie wyobrażali. Warta Poznań chciała od samego początku kontrolować spotkanie i to zadanie wykonała znakomicie. Już w pierwszej minucie meczu Zbigniew Zakrzewski uciekł obrońcom Odry i wyszedł sam na sam z Maciejem Nalepą, po czym ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce.

Zaledwie minutę po bramce dla Warty do głosu doszli niebiesko-czerwoni. Tomasz Stolpa popisał się niezłym strzałem po ziemi z dystansu, jednak Andrzej Bledzewski stanął na wysokości zdania i z trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Mecz cały czas toczył się w bardzo szybkim tempie, ale do 34. minuty jakby brakowało groźnych sytuacji. Wtedy właśnie Krzysztof Gatkowski pięknie wyłożył piłkę Piotrowi Reissowi na 16. metr, a ten doświadczony zawodnik Warty pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Nalepę. Bramkarz gospodarzy w ogóle nie zareagował na strzał napastnika Zielonych, o co kibice Odry mieli ogromne pretensje.

Po przerwie niebiesko-czerwoni grali odważniej, co się opłaciło. W 57. minucie meczu Stolpa po wrzutce zgrał piłkę do Odunki, a ten popisał się celnym strzałem i pozostawił bez szans Bledzewskiego.

Niesieni głośnym dopingiem publiczności, miejscowi piłkarze przejęli inicjatywę. Niestety dla nich z tego nic nie wynikło, a decydujący cios wyprowadziła poznańska Warta. Bardzo dobrą akcję przeprowadził wchodzący w pole karne Odry Ciarkowski, który po minięciu obrońcy uderzył obok słabo dysponowanego w tym dniu Nalepy.

Odra Wodzisław - Warta Poznań 1:3 (0:2)
0:1 - Zakrzewski 1'
0:2 - Reiss 34'
1:2 - Odunka 57'
1:3 - Ciarkowski 77'