Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Łukasz Sosin (Áris Lemessoú) oraz Marcus Piossek (Rot Weiss Ahlen). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 31 Polaków.

Marcin Celejewski

Łukasz Sosin strzelił dwie bramki w meczu ligowym z ASI Lýssis 5:0 (1:0). Polski napastnik przebywał na boisku pełne 90 minut i wpisał się na listę strzelców kolejno w 38 i 57 minucie. Sosin na swoim koncie ma już 17 strzelonych bramek.

Marcus Piossek zdobył bramkę dla Rot Weiss Ahlen w wygranym 3-1 (0-0) meczu z 1.FC Heidenheim 1846. Polak na boisku przebywał 90 minut, a na listę strzelców wpisał się w 86. minucie. David Blacha również rozegrał cały mecz.

Debiut w lidze rosyjskiej w barwach Teraka Grozny zaliczył Piotr Polczak. Drużyna polaka przegrała z Zenitem 1:0. Były gracz Cracovi na boisku spędził pełne 90 minut.

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu pucharowym z Manchesterem United (0:2)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - nie wystąpił w meczu pucharowym z Arsenalem (2:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu pucharowym z Manchesterem United (0:2)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Swansea (2:1)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 61. minuty w meczu ligowym z Doncaster (0:0)

League One
Bartosz Białkowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Bournemouth (3:1)
Artur Krysiak (Exeter City) - rezerwowy w meczu ligowym z Rochdale (1:0)

Belgia

Jupiter League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - 90 minut w meczu ligowym z KAS Eupen (1:1)

Cypr

Protathlima A
Kamil Kosowski (FC Apollon) - nie wystąpił w meczu ligowym z A.E. Paphos (0:1)
Arkadiusz Malarz (AEL Limassol) - 90 minut w meczu ligowym z Apop/Kinyras (2:0)
Grzegorz Rasiak (AEL Limassol) - nie wystąpił w meczu ligowym z Apop/Kinyras (2:0)
Wojciech Kowalewski (AS Anórthossis Ammochóstou) - nie wystąpił w meczu ligowym z AEK Larnaca (2:1)

Protathlima B
Łukasz Sosin (Áris Lemessoú) - 90 minut i dwie bramki w meczu ligowym z ASI Lýssis (5:0)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - od 65. minuty w meczu ligowym z Valenciennes (2:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Nice (0:1)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Nice (0:1)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - do 74. minuty w meczu ligowym z Chateauroux (1:1)

Grecja

Alpha Ethniki
Norbert Witkowski (AÓ Iraklís Saloniki) - poza kadrą w meczu ligowym z Panathinaikos (1:3)
Robert Szczot (AÓ Iraklís Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Panathinaikos (1:3)
Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z O. Volos (2:1)
Marcin Baszczyński (AÓ Atrómitos Peristeríou) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z Ergotelis (1:1)
Marek Saganowski (AÓ Atrómitos Peristeríou) - do 85. minuty w meczu ligowym z Ergotelis (1:1)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 55. minuty w meczu ligowym z Kavala (1:0)
Mirosław Sznaucner (PAÓK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Olympiakos (2:1)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z Atromitos (1:1)

Beta Ethniki
Patryk Aleksandrowicz (GS Dóxa Drámas) - poza kadrą w meczu ligowym z OFI Kreta (0:2)
Piotr Włodarczyk (OFI Kreta) - rezerwowy w meczu ligowym z Doxa Drama (2:0)

Hiszpania

Primera Division
Jerzy Dudek (Real Madryt) - poza kadrą w meczu ligowym z Hercules (2:0)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Alkmaar (1:2)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Alkmaar (1:2)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Ajaxem (1:3)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - od 74. minuty w meczu ligowym z Helmond (0:0)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - od 62. minuty w meczu ligowym z Hoffenheim (0:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Hoffenheim (0:1)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - do 62. minuty w meczu ligowym z Hoffenheim (0:1)
Adam Matuszczyk (FC Koln) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z Hannover (4:0)
Sławomir Peszko (FC Koln) - 90 minut w meczu ligowym z Hannover (4:0)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z Mainz (1:0)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z Moenchengladbach (1:1)
Alan Stulin (1.FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z Freiburg (2:1)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (VfL Osnabruck) - do 64. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Cottbus (0:2)
Tomasz Zdebel (TSV Alemannia Aachen 1900) - poza kadrą w meczu ligowym z Bochum (1:3)
Artur Wichniarek (FC Ingolstadt 04) - poza kadrą w meczu ligowym z FSV Frankfurt (2:1)

3. Liga
Marcus Piossek (Rot Weiss Ahlen) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Heidenheim (3:1)
David Blacha (Rot Weiss Ahlen) - 90 minut w meczu ligowym z Heidenheim (3:1)

Rosja

Priemjer-Liga
Piotr Polczak (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Zenitem Sankt Petersburg (0:1)

Rumunia
Łukasz Szukała (Gloria Bistrita) - rezerwowy w meczu ligowym z Pandurii (0:0)

Turcja

Super Lig
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Fenerbahce (0:2)
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Fenerbahce (0:2)
Kamil Grosicki (Sivasspor) - 90 minut w meczu ligowym z Kayserispor (1:0)
Maciej Iwański (Manisaspor Kulubu) - do 82. minuty w meczu ligowym z Besiktas (0:0)
Michał Żewłakow (MKE Ankaragucu SK) - 90 minut w meczu ligowym z Galatasaray (3:2)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulübü) - 90 minut w meczu ligowym z Kasimpasaspor (1:0)
Paweł Brożek (Trabzonspor Kulübü) - do 58. minuty i asysta w meczu ligowym z Kasimpasaspor (1:0)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulübü) - 90 minut w meczu ligowym z Kasimpasaspor (1:0)
Marcin Kuś (Büyükşehir Stambuł) - poza kadrą w meczu ligowym z Eskisehirspor (0:2)