Ligue 1: Szczęśliwe zwycięstwo lidera

Lille OSC umocniło się na pozycji lidera, w niedzielę zespół Ludovica Obraniaka pokonał Valenciennes. Tymczasem osłabione Montpellier zdołało wywalczyć remis w starciu z Paris SG.

W tym artykule dowiesz się o:

Dopiero w doliczonym czasie gry piłkarze Lille OSC przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w starciu z Valenciennes. Kolejny świetny mecz rozegrał Eden Hazard, utalentowany pomocnik w 92. minucie otrzymał w polu karnym podanie od Rio Mavuby i mimo presji ze strony obrońców zdołał skutecznie wykończyć akcję. Dzięki kompletowi punktów Lille powiększyło przewagę nad wiceliderem - Stade Rennes do trzech oczek. Ludovic Obraniak tradycyjnie zaczął mecz na ławce rezerwowych, w 64. minucie zastąpił Pierre-Alaina Frau.

Solidna gra w defensywie i gol Adriano zapewniły AS Monaco trzy punkty w starciu z Girondins Bordeaux. Podopieczni Laurenta Banide nie byli stroną przeważającą i mieli dużo szczęścia, Benoit Tremoulinas i Jaroslav Plasil w dogodnych sytuacjach strzelili w poprzeczkę. Goście zdobyli bramkę na wagę trzech punktów po stałym fragmencie gry. Nieupilnowany przez obrońców Brazylijczyk uderzył głową i nie dał szans bramkarzowi.

W ostatnim niedzielnym meczu Paris Saint Germain już w 13. minucie prowadziło z Montpellier 2:0. Do przerwy gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i wydawało się, że nie dadzą rywalowi szansy na odrobienie straty. Tymczasem choć goście od 47. minuty grali w dziesiątkę (drugą żółtą kartką ukarany został Cyril Jeunechamp), zdołali wyrównać. Bohaterem został Olivier Giroud, 24-letni napastnik dwukrotnie pokonał Apoulę Edela.