ME: Ładne gole w przeciętnym widowisku - relacja z meczu Lech Poznań - Cracovia Kraków

Spotkanie młodzieżowców Lecha i Cracovii nie obfitowało w nadmiar emocji, ale bramki, które dały poznaniakom zwycięstwo, mogły się podobać. Efektowne trafienia na wagę trzech punktów zaliczyli Tomasz Kowalczuk i Wojciech Golla.

Szymon Mierzyński

Początek poniedziałkowego widowiska był bardzo nieciekawy. Oba zespoły twardo walczyły w środku boiska, lecz płynnych akcji nie konstruowały wcale. Lechici próbowali od czasu do czasu prostopadłych podań w kierunku ustawionego na szpicy Jakuba Kapsy, ale te zagrania były za mocne i za każdym razem dobrze interweniował Paweł Krzeczowski.

W 24. minucie doszło do niebezpiecznego zderzenia Tomasza Kędziory z Dawidem Sargą. Obaj musieli opuścić boisko, a piłkarz Cracovii doznał na tyle poważnego urazu głowy, że na stadion we Wronkach wezwano karetkę pogotowia.

Tuż przed końcem pierwszej połowy miały miejsce decydujące dla losów pojedynku zdarzenia. W 41. minucie lechici objęli prowadzenie po cudownym strzale z dystansu Tomasza Kowalczuka. 19-letni pomocnik przymierzył na tyle precyzyjnie, że futbolówka wpadła w okienko. Krzeczowski nie miał szans na obronę tego uderzenia, podobnie zresztą jak cztery minuty później, gdy pokonał go Wojciech Golla. Tym razem w ekipie Pasów zawiodła cała linia defensywna. Golla miał mnóstwo swobody na 10. metrze i z łatwością sfinalizował dośrodkowanie Szymona Drewniaka z prawego skrzydła.

W taki oto sposób Lech prowadził 2:0, oddając w przekroju całej pierwszej połowy zaledwie dwa strzały. Druga część rywalizacji powinna rozpocząć się od kolejnego gola dla gospodarzy, jednak koszmarnie pomylił się Kapsa, który mając przed sobą pustą bramkę, posłał futbolówkę nad poprzeczką. Za to pudło poznaniacy zostali surowo skarceni, gdyż w 53. minucie na tablicy wyników było już tylko 2:1. Dawid Rupa wykorzystał nieporadność Adriana Cieślaka, wyprzedził go i precyzyjnie zacentrował do niekrytego w polu karnym Sebastiana Kurowskiego. 23-letni napastnik uderzał z najbliższej odległości, mimo to niewiele brakowało, a tej sytuacji by nie wykorzystał. Trafił bowiem wprost w Jasmina Buricia. Golkiper Kolejorza miał jednak za mało czasu na reakcję i ostatecznie po jego rękach piłka wtoczyła się do siatki.

Kolejne fragmenty meczu bramek już nie przyniosły, choć okazji ku temu nie zabrakło. W szeregach Lecha najlepszą zmarnował Drewniak, który wyskoczył do dośrodkowania Golli i oddał precyzyjny strzał głową. Futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, lecz fantastyczną robinsonadą popisał się Krzeczowski.

Pasy natomiast mogły pokusić się o wyrównanie po akcji oskrzydlającej, która zakończyła się uderzeniem Radosława Grzesiaka. 19-letni stoper pomylił się o centymetry.

Wynik 2:1 utrzymał się do końca. Lech odniósł zatem drugie zwycięstwo z rzędu, z kolei Cracovia nieudanie zainaugurowała swoje wiosenne występy (wcześniej w tym roku jeszcze nie grała).

- Myślę, że nasza wygrana jest zasłużona. Gra może nie była tak szybka jak w spotkaniu z Arką, bo Cracovia była dobrze ustawiona, jednak cieszę się, że znów stworzyliśmy sporo sytuacji. Gdyby udało nam się strzelić trzeciego gola, to worek mógłby się rozwiązać. Tymczasem pozwoliliśmy rywalom zdobyć bramkę kontaktową i daliśmy im nadzieję na korzystny wynik - ocenił szkoleniowiec Kolejorza, Karol Brodowski.

Lech Poznań - Cracovia Kraków 2:1 (2:0)
1:0 - Kowalczuk 41'
2:0 - Golla 45'
2:1 - Kurowski 53'

Lech Poznań: Burić - Kędziora (32' Kowalczuk), Barabasz, Wołąkiewicz, Kamiński, Cieślak, Drewniak, Golla, Bereszyński (90+3' Filipiak), Jurga (46' Jakóbowski), Kapsa (76' Olszak).

Cracovia Kraków: Krzeczowski - Wieczorek, Biernat (59' Piszczek), Grzesiak, Sarga (26' Soprych), Witek (46' Romanek), Żołądź (85' Szkotak), Terlik, Pytel, Kurowski, Florek (46' Rupa).

Żółte kartki: Jurga (Lech) oraz Florek (Cracovia).

spalone 1:0 1:0 2:0

WYNIKI MECZÓW 18. KOLEJKI MŁODEJ EKSTRAKLASY: Widzew Łódź - Wisła Kraków 3:2 (2:0) 1:0 - Sebastian Ceglarz 10' 2:0 - Ostrowski 44' 3:0 - Grzelczak 60' 3:1 - Burliga 65' 3:2 - Burliga 89' Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:0 PGE GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 0:0 Polonia Bytom - Korona Kielce 3:0 (2:0) 1:0 - Wojsyk 19' 2:0 - Wojsyk 40' 3:0 - Przybyszewski 53' Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 2:1 (1:0) 1:0 - Diaz 21' 1:1 - Kamiński 82' 2:1 - Madej 83' Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:0 Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 3:0 (1:0) 1:0 - Michalski 26' 2:0 - Teodorczyk 70' 3:0 - Teodorczyk 75' ->Wyniki Młodej Ekstraklasy<- ->Tabela Młodej Ekstraklasy<- ->Klasyfikacja strzelców Młodej Ekstraklasy<-