Serie A: Palermo sensacyjnie wygrywa z Milanem! Lazio pokonało Cesenę

US Palermo po czterech porażkach z rzędu sensacyjnie pokonało Milan i tym samym odniosło swoje czwarte zwycięstwo z kolei na własnym terenie z drużyną aktualnego lidera Serie A! W pierwszym spotkaniu 30. kolejki natomiast Lazio ograło Cesenę.

Adam Kiołbasa

Lazio Rzym - AC Cesena 1:0 (1:0)
1:0 - Zarate 2'

Lazio Rzym nie zawiodło i zgodnie z przewidywaniami pokonało beniaminka z Ceseny. Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Mauro Zarate, który wykończył fantastyczną akcję Biancocelestich, liczącą aż dziesięć wymienionych podań. Swoją okazję na podwyższenie rezultatu miał Giuseppe Biava, jednak ten nie zdołał pokonać golkipera gości.

Druga odsłona to w miarę spokojna gra podopiecznych Eduardo Reji, ale tak na dobrą sprawę niewiele się działo na placu gry. Godna odnotowania była tylko okazja zmarnowana przez Giuseppe Sculliego.

W tym momencie Lazio ma na swoim koncie 54 punkty, natomiast Cesena zgromadziła ich 29.

Lazio:
Muslera - Scaloni (77' Stendardo), Dias, Biava, Garrido, Matuzalem, Gonzalez, Mauri (86' Kozak), Hernanes (60' Brocchi), Sculli, Zarate.

Cesena: Antonioli - Santon, Von Bergen, Pellegrino, Lauro (69' Benalouane), Caserta (69' Riski), Colucci, Parolo, Jimenez, Malonga, Bogdani (46' Ceccarelli).

Żółte kartki: Matuzalem, Brocchi (Lazio) oraz Lauro (Cesena).

Sędzia: Antonio Giannoccaro.

US Palermo - AC Milan 1:0 (1:0)
1:0 - Goian 10'

Na Sycylii od początku meczu dominowało US Palermo, które już w 10. minucie wyszło na prowadzenie. Wówczas po rzucie rożnym w polu karnym gości doszło do ogromnego zamieszania, w którym najprzytomniej zachował się Goian. Co prawda z minuty na minutę coraz lepiej spisywał się AC Milan, ale tak na dobrą sprawę oba kluby miały szanse na zmianę rezultatu. Po stronie gospodarzy swoich okazji nie wykorzystali Javier Pastore i Pinilla, a wśród gości Antonio Cassano oraz Pato Alexandre.

Po zmianie stron okazję na to, aby trafić na 2:0 już w pierwszej fazie drugiej odsłony mieli Pinilla i Darmian, jednak żaden z nich nie zdołał pokonać Christiana Abbiatiego. M.in. dlatego piłkarze Massimiliano Allegriego do końca walczyli o korzystny rezultat, lecz strzał Cassano zablokował Munoz, a próby Robinho, Matheu Flaminiego i Gennaro Gattuso w znakomity sposób sparował Salvatore Sirigu. Już w doliczonym czasie gry Hernandez powinien był podwyższyć na 2:0, ale zmarnował swoją szanse!

Obecnie Milan ma na swoim koncie 62 punkty i jest liderem. Palermo zgromadziło 43 oczka i uplasowało się na siódmej pozycji.