Sparingowo: Sześć bramek w meczu Cracovii

W sobotnim meczu sparingowym Cracovia zremisowała 3:3 z 10. zespołem słowackiej Corgon Ligi, MFK Rużomberok. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie Pasów przy ul. Kałuży 1.

Maciej Kmita

Korzystając z przerwy na mecze reprezentacyjne trener Pasów, Jurij Szatałow zabrał najpierw swoich podopiecznych na mini zgrupowanie do Gutowa Małego, a na sobotę zaplanował grę kontrolną z Rużomeborkiem. Nie mógł w niej skorzystać z powołanych do drużyn narodowych Wojciecha Kaczmarka, Mateusza Klicha, Saidiego Ntibazonkizy i Wojciecha Kaczmarka oraz kontuzjowanych Arkadiusza Radomskiego i Vule Trivunovicia.

Wynik spotkania w 21. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył Milosz Kosanović. Goście odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, kiedy Andrej Lovas wystartował do prostopadłego podania od Marko Blazicia, minął wybiegającego z bramki Szymona Gąsińskiego i wpakował piłkę do siatki.

Pasy odzyskały prowadzenie w 59. minucie po błędzie bramkarza MFK, Libora Hrdlicki, który po uderzeniu Sławomira Szeligi sprzed pola karnego sam wrzucił sobie piłkę do bramki. Chwilę później kolejnego gola zdobył Piotr Giza, ale Pasom nie udało się zwycięsko wyjść z tego spotkania. W końcowych minutach MFK zdobył dwie bramki po błędach Milosza Budakovicia, który dwukrotnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mijał się z piłką, a tę do jego siatki kierowali gracze gości.

W tygodniu poprzedzającym spotkaniu 20. kolejki ekstraklasy z Górnikiem w Zabrzu Cracovia będzie przygotowywać się już na własnych obiektach.

Cracovia - MFK Rużomberok 3:3 (1:1)
1:0 - Kosanović 21'
1:1 - Lovas 39'
2:1 - Szeliga 59'
3:1 - Giza 62'
3:2 - J. Maslo 83'
3:3 - Sivcević 90+1'

Cracovia: Gąsiński (76' Budaković) - Mierzejewski (46' Struna), Nawotczyński (46' Jarabica), Kosanović, Puzigaca (46' Suart) - Visnakovs (65' Dudzic), Bartczak (46' Szeliga), Giza (80' Mierzejewski), Boljević, Sacha - Masaryk (46' Krzywicki).

MFK Rużomberok: Hrdlicka - Gallo, J. Maslo, Kostelny, P. Maslo - Blazić, Sivcević, Pilar (46' Jaksić), Kotora (88' Radić), Dubek - Lovas (75' Chovanec).