El. ME 2012: Pewne zwycięstwo Niemców, znakomity Klose, derby Skandynawii na remis

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  /
TVN Agency / /

Wszyscy byli ciekawi jakim wynikiem zakończą się wielkie derby Skandynawii. Ostatecznie po dość dobrym meczu Norwegia zremisowała z Danią 1:1. Popis gry dali Niemcy, którzy rozbili 4:0 Kazachstan. Wymęczone zwycięstwo odniosła Grecja.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Joachima Loewa od początku dominowali i dzięki dobrej dyspozycji strzeleckiej Miroslawa Klose oraz Thomasa Mullera rozgromili Kazachstan 4:0. Obaj piłkarze Bayernu Monachium dwukrotnie wpisali się na listę strzelców, a napastnik z polskim pochodzeniem obecnie ma już na swoim koncie 61 goli dla reprezentacji Niemiec, co oznacza, że do legendarnego Gerda Mullera traci już tylko siedem trafień.

W derbach Skandynawii tak jak przypuszczano nie obyło się bez walki i chociaż do przerwy to Duńczycy prowadzili za sprawą Denisa Rommedahla, to gospodarze do końca walczyli o jak najlepszy wynik i ostatecznie udało im się zremisować. Na dziewięć minut przed końcem rywalizacji bramkę na wagę punktu strzelił Huseklepp, co oznacza, że w grupie H nadal przewodzi Norwegia, która o dwa oczka wyprzedza Portugalię oraz Danię.

Reprezentacja Grecji bardzo szczęśliwie pokonała dużo niżej notowaną Maltę i losy rywalizacji na korzyść Mistrzów Europy z 2004 roku rozstrzygnął dopiero w doliczonym czasie gry Torosidis. Warto odnotować, że drużyna popularnej Hellady grała w dziesiątkę od 84. minuty, po tym, jak z boiska został wyrzucony Sokratis Papastathopoulos. Dzięki temu zwycięstwu Grecy przewodzą teraz stawce w grupie F.

Dobrze zaprezentowała się Irlandia, która po golach McGeady’ego i Robbiego Keana prowadziła z Macedonią 2:0, aby ostatecznie zwyciężyć 2:1. Tuż przed przerwą bramkę dla gości strzelił Trickovski.

Ponadto Słowacja skromnie wygrała z Andorą po golu Sebo, a Albania za sprawą Salihi okazała się lepsza od Białorusi.