El. ME 2012: Gol Suworowa na osłodę porażki ze Szwedami (wideo)

We wtorkowym spotkaniu eliminacji Euro 2012 Szwecja pokonała w Solnej Mołdawię 2:1. Honorową bramkę dla gości zdobył w doliczonym czasie gry pomocnik Cracovii, Aleksandr Suworow.
Maciej Kmita

Reprezentacja Trzech Koron objęła prowadzenie w 30. minucie za sprawą Mikaela Lustiga. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Zlata Ibrahimović, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Stanislav Namasco. Drugie trafieni Szwedom zapewnił w 82. minucie gry Sebastian Larsson, a wynik meczu 10 minut później ustalił Suworow.

To trzeci gol w piątym występie Mołdawianina w eliminacjach Euro 2012. Dzięki temu gracz Cracovii jest najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu w drodze do mistrzostw Europy.

Zobacz bramkę Aleksandr Suworowa w meczu ze Szwecją (od 1:23):