Serie A: Cudowny spektakl i niecodzienny scenariusz w Neapolu! Hattrick Cavaniego (wideo)

Po kapitalnym, pełnym emocji meczu SSC Napoli pokonało Lazio Rzym 4:3, chociaż dwukrotnie przegrywało w tej potyczce. Bohaterem Neapolu został Edinson Cavani, który zaliczył klasycznego hattricka.

W tym artykule dowiesz się o:

Już na początku spotkania jednak swoją szanse miał Marek Hamsik, ale Słowak ją zmarnował. Jedynego gola w pierwszej odsłonie zdobył Stefano Mauri, ale trzeba przyznać, że było to naprawdę ładne trafienie. Z minuty na minutę pojedynek był coraz ciekawszy, lecz w tej części meczu kibice więcej goli nie zobaczyli, chociaż gdyby Giuseppe Sculli nie podawał do znajdującego się na spalonym Mauro Zarate, to już do przerwy mogłoby być 2:0 dla zawodników Eduardo Reji.

Druga część gry to nieustanne ataki gospodarzy, ale to rzymianie po jednym z kontrataków wywalczyli rzut wolny, a po centrze Garrido na 2:0 podwyższył Dias. Oblicze konfrontacji odmieniło wejście na plac gry Giuseppe Mascary. Na pół godziny przed końcem Andrea Dossena strzelił kontaktową bramkę, a po 120 sekundach za sprawą Edinsona Cavaniego było już 2:2!

W 61. Biancocelesti trafili na 3:2, ale sędzia tego gola nie uznał. Jego zdaniem futbolówka po uderzeniu Cristiana Brocchiego odbiła się od poprzeczki i nie przekroczyła linii bramkowej, chociaż powtórki pokazały, że było zupełnie inaczej. Po chwili jednak Lazio osiągnęło swój cel, a samobójczym strzałem piłkę do własnej siatki skierował Nicola Aronica. W tym momencie było 3:2 dla przyjezdnych i mogło się wydawać, że już jest po wszystkim.

Piłkarze Waltera Mazzarriego ani na chwilę się nie poddali i na dziesięć minut przed końcem wywalczyli rzut karny, przy którego okazji z boiska został wyrzucony Giuseppe Biava, co oznacza, że przyjezdni kończyli pojedynek w dziesiątkę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Cavani, który jeszcze w końcówce rywalizacji znakomicie przelobował Fernando Muslerę i ustalił wynik spotkania na 4:3!

Obecnie SSC Napoli ma na swoim koncie 63 punkty i awansowało na pozycję wicelidera. Do AC Milanu zawodnicy z Neapolu tracą tylko trzy oczka. Lazio jest piąte i zgromadziło 54 punkty.

SSC Napoli - Lazio Rzym 4:3 (0:1)

0:1 - Mauri 29'

0:2 - Dias 57'

1:2 - Dossena 59'

2:2 - Cavani 62'

2:3 - Aronica (sam.) 68'

3:3 - Cavani (k.) 81'

4:3 - Cavani 88'

Czerwona kartka: Biava /80 - za faul na Cavanim/ (Lazio).