Niedziela w Bundeslidze: Problemy kadrowe Schalke przed 1/4 finału LM, Robben chce rozpocząć serię zwycięstw

Władze Sankt Pauli przeprosiły sędziego liniowego, w którego kibice klubu rzucali różnymi przedmiotami podczas spotkania z Schalke. Koenigsblauen myślami są już na San Siro, gdzie nie pomogą im Peer Kluge i Mario Gavranović

Konrad Kostorz

Aytekin tłumaczy swoją decyzję

Deniz Aytekin w 89. minucie przerwał spotkanie St. Pauli - Schalke, ponieważ kubkiem trafiony został arbiter liniowy. - Już na początku w kierunku tego sędziego leciały różne przedmioty, w tym monety i zapalniczki. Ogłosiliśmy więc, że takie zdarzenie nie może mieć ponownie miejsca. Niestety, gdy został trafiony, nie miałem innego wyjścia niż przerwanie meczu - skomentował sędzia.

Oświadczenie wydały również władze beniaminka. - Musimy oficjalnie przeprosić sędziego liniowego. Należy zrozumieć emocje związane z meczem, ale takie zachowanie wobec arbitra jest absolutnie nie w porządku oznajmił Helmut Schulte.

Problemy kadrowe Schalke

Bez Peera Kluge i Mario Gavranovicia zagra w Mediolanie z Interem we wtorek Schalke. Pomocnik doznał urazu mięśni brzucha, a młody snajper ma problem z więzadłami po spotkaniu z Sankt Pauli i może nie zagrać do końca sezonu!

Kluge na San Siro zastąpi Joel Matip, a Gavranovicia, o ile wróci do pełni sił, Klaas-Jan Huntelaar. W specjalnej masce ochraniającej złamany nos zagra filar defensywy, Christoph Metzelder.

Arjen Robben: Chcemy rozpocząć serię

Bayern po skromnym zwycięstwie 1:0 z Gladbach powrócił na 3. miejsce w tabeli. - Wreszcie jesteśmy na podium, wszystko jest w naszych rękach, nie chcemy oddawać tej pozycji. Zobaczymy też, co da się zrobić w kwestii 2. lokaty - powiedział Mario Gomez.

Bawarczycy do Bayeru tracą 7 "oczek", ale w 30. kolejce podejmą Aptekarzy na Allianz Arena. - Chcemy rozpocząć serię 7 zwycięstw z rzędu. Dzisiejsza wygraną była pierwszą - dodał Arjen Robben, którego gol zapewnił Gwieździe Południa komplet punktów.

Voeller: Vidal zostaje w Leverkusen!

Dyrektor sportowy Bayeru skomentował wypowiedź Arturo Vidala dla chilijskiej prasy, w której zawodnik wyraził chęć przenosin do Bayernu. - Vidal zostanie, to pewne - oświadczył.

Rudi Voeller wyraził zdziwienie, że Bawarczycy chcą pozyskać Vidala, mimo że zimą na pozycję, na której występuje lider Aptekarzy, kupili za 15 milionów euro Luiza Gustavo.

Kontuzje w Hoffenheim i Kaiserslautern

Pomocnik Wieśniaków Boris Vukcević złamał kość strzałkową podczas spotkania z HSV i nie zagra od 6 do 8 tygodni. Warto dodać, że władze klubu wysłaniem na trybuny ukarały Sejada Salihovicia, który podczas treningu doprowadził do kłótni z Marvinem Compperem.

Pechowo dla Adama Nemeca zakończył się pojedynek z Bayerem. Czech w 55. minucie musiał przedwcześnie opuścić murawę. Dokładna diagnoza nie jest jeszcze znana, ale napastnik K'lautern z powodu kontuzji więzadła na pewno nie zagra w najbliższych rundach.