Polacy w Grecji: Gol Rogera, dobry mecz Matusiaka (wideo)

W niedzielę wieczorem w Grecji odbyła się pełna 28. kolejka greckiej Super League. W tej serii spotkań swojego pierwszego gola dla AEK-u zdobył Roger Guerreiro. Radosław Matusiak zaliczył natomiast dobry występ w Asterasie Tripolis.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski obrońca zagrał cały wyjazdowy mecz przeciwko AEK-owi Ateny. Były zawodnik krakowskiej Wisły w 77. minucie ujrzał żółtą kartkę za dyskusję z sędzią. Jego klub poniósł porażkę w stosunku 0:1.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem pojedynek z Atromitosem (1:0) rozpoczął w wyjściowym składzie gospodarzy. Już w 4. minucie pomocnik miał pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola. Jednak jego uderzenie nie było celne. W 33. minucie Roger otrzymał piłkę w polu karnym. Poradził sobie z trzema rywalami, a następnie uderzeniem po ziemi z czterech metrów pokonał golkipera. W 50. minucie były futbolista Legii Warszawa mógł podwyższyć wynik na 2:0. Reprezentant Polski otrzymał dobre podanie od Nacho Scocco. Jednak strzał Rogera zdołał obronić Charles Itandje. W 67. minucie pomocnik opuścił plac gry. Na murawie zastąpił go Nikos Liberopoulos.

Zobacz bramkę Rogera:

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - polski napastnik zagrał od pierwszej do ostatniej minuty meczu przed własną publicznością przeciwko Arisowi Saloniki. W 14. minucie po strzale naszego rodaka piłka odbiła się od obrońcy gości i wyszła na aut. W 88. minucie Matusiak upadł w szesnastce rywali. Arbiter wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Jednak podyktowanej jedenastki nie wykorzystał Adrián Bastía. Asteras przegrał u siebie 1:2.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik nie znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z AEK-iem Ateny (0:1). Nasz rodak pauzował w tym spotkaniu z powodu czterech żółtych kartek.

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - polski pomocnik wyjazdowe spotkanie z Ergotelisem rozpoczął w wyjściowym składzie swojego zespołu. W 54. minucie na murawie zastąpił go Sani Kaita. Iraklis w niedzielę doznał porażki w stosunku 0:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał u siebie z AE Larissa. Były piłkarz GKS-u Katowice całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Jego drużyna odniosła skromne zwycięstwo 1:0.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - klub polskiego zawodnika zmierzył się u siebie z Iraklisem Saloniki (1:0). Defensor rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W 62. minucie zastąpił on na boisku Mārisa Verpakovskisa.

Norbert Witkowski (Iraklis Saloniki) - polski bramkarz znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz przeciwko Ergotelisowi (0:1). Jednak w barwach gości cały pojedynek rozegrał golkiper Georgios Bantis.