Premier League: Chelsea zwyciężyła i walczy o drugie miejsce

Chelsea Londyn wygrała w sobotnim meczu 33. kolejki Premier League z West Bromwich Albion i liczy się w walce o drugą pozycję. Cenne zwycięstwo odniosło Wigan Athletic, pokonując Blackpool 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Po tym zwycięstwie The Blues awansowali na trzecią pozycję mając punkt straty do drugiego Arsenalu Londyn. Kanonierzy swoje spotkanie rozegrają w niedzielę. Przeciwnikiem będzie Liverpool. Zanim jednak Chelsea awansowała o jedno "oczko" to musiała uporać się ze swoim rywalem na jego stadionie.

Carlo Ancelotti posadził na ławce rezerwowych Fernando Torresa. Do pierwszego składu wstawił za to Didiera Drogbę. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej strzelił gola w tygodniu przeciwko Manchesterowi United. Jednak mecz z The Baggies nie rozpoczął się dla mistrzów Anglii tak jak wyobraził to sobie Ancelotti. Najskuteczniejszy zawodnik WBA Peter Odemwingie otworzył w 17. minucie wynik spotkania.

Odpowiedź Chelsea nadeszła pięć minut później. Dość przypadkowo piłka trafiła pod nogi Drogby, który skierował ją do siatki Scotta Carsona. Cztery minuty później Chelsea już prowadziła. Salomon Kalou wyprowadził na prowadzenie The Blues. Duży udział w tym golu miał Drogba, bowiem to jego strzał obronił Carson, a dobijał właśnie Kalou. Jeszcze w pierwszej połowie goście ustalili wynik spotkania, gdy Frank Lampard wykorzystał podanie Florenta Maloudy.

W drugiej połowie w poprzeczkę trafił Kalou, a piłkę do siatki WBA skierował Torres. Hiszpan pojawił się na murawie 8 minut przed końcem. Zdobył bramkę, ale był na minimalnym spalonym i gol nie został uznany.

Bardzo cenne trzy punkty zdobyło Wigan Athletic. The Latics ograli na wyjeździe Blackpool 3:1 i uciekli z ostatniego miejsca. Awansowali na 17. pozycję, spychając swojego sobotniego rywala do strefy spadkowej. Sporo pretensji mogą mieć do siebie gracze West Ham United. Młoty uległy Aston Villi 1:2, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Spadli na przedostatnią pozycję.

Kolejne zwycięstwo odniósł Everton i ma już tylko punkt straty do Liverpoolu. The Reds, jak się już rzekło, w niedzielę zagra z Arsenalem.