Serie A: Nowy właściciel nie pomógł, Roma przegrała z Palermo! (wideo)

AS Roma miała wygrać dla nowego właściciela - Thomasa DiBenedetto, ale nic z tych planów nie wyszło. Podopieczni Vincenzo Montelli ulegli US Palermo 2:3, a bohaterem spotkania został Hernandez.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej odsłonie padły dwa gole i za każdym razem piłkarze wpisywali się na listę strzelców z jedenastu metrów. Wynik starcia otworzył w 19. minucie Francesco Totti, kiedy to pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. Na chwilę przed końcem pierwszej odsłony także z wapna do wyrównania doprowadził Pinilla. Sędzia w tej części rywalizacji mógł podyktować jedenastkę także w 3. minucie, ale wówczas nie dopatrzył się faulu na wspomnianym już napastniku Różowych.

W drugiej części spotkania zdecydowanie najlepszą sytuację do zdobycia gola zmarnował rezerwowy Mirko Vucinić. Chwilę wcześniej swoją szansę miał John Arne Riise, ale także nie zdołał jej wykorzystać. W 84. minucie kibice doczekali się bramki. Chociaż cały czas więcej z gry mieli gospodarze, to losy starcia na korzyść podopiecznych rozstrzygnął Hernandez. Już w doliczonym czasie gry ten sam zawodnik podwyższył na 3:1, ale ostatecznie rozmiary porażki miejscowych zmniejszył Vucinić.

W tym momencie Gialorossi z 53 punktami zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli. Różowi uplasowali się na ósmej pozycji i mają o sześć oczek mniej.

AS Roma - US Palermo 2:3 (1:1)

1:0 - Totti (k.) 19'

1:1 - Pinnilla (k.) 43'

1:2 - Hernandez 84'

1:3 - Hernandez 90+1'

2:3 - Vucinić 90+2'