Serie A: Inter pożegnał się z marzeniami o mistrzostwie, Milan gromi

Inter Mediolan nie obroni mistrzowskiej korony. Podopieczni Leonardo przegrali w sobotę z FC Parmą i ich strata do przewodzącego stawce AC Milanu wzrosła do ośmiu punktów. Rossoneri nie zawiedli oczekiwań i rozbili na San Siro Sampdorię Genua.

Agnieszka Kiołbasa

Piłkarze Massimiliano Allegriego byli zdecydowanym faworytem starcia z desperacko broniącym się przed spadkiem zespołem z Genui i rzeczywiście nie mieli problemów ze zgarnięciem pełnej puli. Prowadzenie Milanowi w 20. minucie tej konfrontacji dał Clarence Seedorf. Po zmianie stron swoje trafienia dołożyli Antonio Cassano, który pewnie wykorzystał jedenastkę i Brazylijczyk Robinho.

Rossoneri w tym momencie mają na swoim koncie 71 punktów i pewnie zmierzają po mistrzowską koronę. Sampdoria przy niekorzystnych wynikach już po tym weekendzie może się znaleźć w strefie spadkowej.

Na całej linii zawiódł Inter Mediolan. W środę Nerazzurri pożegnali się z Ligą Mistrzów, teraz pogrzebali swoje szanse na zdobycie scudetto. O klęsce podopiecznych Leonardo przesądzili piłkarze, którzy do niedawna bronili barw Juventusu Turyn. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Sebastian Giovinco. Pod koniec meczu na 2:0 podwyższył Amauri.

Dzięki temu zwycięstwu Gialloblu oddalili się od dolnej części tabeli. Nad czerwoną granicą mają cztery oczka przewagi.

AC Milan - Sampdoria Genua 3:0 (1:0)
1:0 - Seedorf 20'
2:0 - Cassano (k.) 54'
3:0 - Robinho 62'

FC Parma - Inter Mediolan 2:0 (1:0)
1:0 - Giovinco 35'
2:0 - Amauri 86'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)