Puchar Francji: Świetny mecz i dwie asysty Obraniaka w półfinale (wideo)

Ludovic Obraniak nie ma miejsca w pierwszym składzie OSC Lille w rozgrywkach Ligue 1, ale regularnie dostaje szanse gry w Pucharze Francji. We wtorek w półfinałowym spotkaniu z Nice jego klub wygrał 2:0, a Polak asystował przy obu golach.

Konrad Kostorz

W półfinale na drodze Les Dogues stanął 12. zespół Ligue 1, OGC Nice. Piłkarze z północy Francji nie mieli kłopotu z odniesieniem zwycięstwa w dużej mierze dzięki Ludovicowi Obraniakowi, który asystował w 44. minucie Edenowi Hazardowi, a ledwie 26 sekund po przerwie Gervinho. 26-latek zmieniony został w 76. minucie, gdy losy awansu były już rozstrzygnięte.

Obraniak po raz czwarty z rzędu zagrał w wyjściowej "11" zespołu Rudiego Garcii w rozgrywkach Coupe de France. W finale LOSC zmierzy się bądź z PSG, bądź z Angers. Wszystko wskazuje na to, że reprezentanta Polski ujrzymy od 1. minuty również w spotkaniu na Stade de France.

Klub ze Stade Lille-Metropole ma szansę na podwójną koronę, bowiem przewodzi stawce Ligue 1 na 7 kolejek przed końcem sezonu. W tych rozgrywkach Obraniak jest jedynie dżokerem i tylko dwukrotnie w 23 rozegranych meczach wystąpił w podstawowym składzie. Dotąd łącznie zaliczył 4 asysty, raz wpisując się na listę strzelców.