Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Euro 2012: Potężna dawka emocji na wrocławskim stadionie (foto)

Urodziwe hostessy, miniatury Monster Traków i wielka impreza, której dawno w Polsce nie było - wrocławski stadion budowany z myślą o Euro 2012 będzie areną zmagań Monster Jam! W środę uroczyście poinformował o tym Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski

3 września o godzinie 20:00 rozpocznie się jedna z pierwszych inauguracyjnych imprez na budowanym Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Kultowe zawody Monster Jam cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jest to rywalizacja potężnych, charakterystycznych amerykańskich półciężarówek Monster Truck, których napędzane metanolem silniki osiągają moc blisko półtora tysiąca koni mechanicznych. Zawody rozgrywane są tylko na największych na świecie stadionach lub halach widowisko-sportowych.

4daed3d3acdfb756536476.jpg
Urodziwe hostessy z miniaturami Monster Traków / Fot. Bartosz Zimkowski

- Monster Jam to jedna z największych i najbardziej rozpoznawanych imprez motoryzacyjnych na świecie. Rocznie sprzedaje się ponad 3,5 miliona biletów w kilkunastu krajach. Cieszę się, że po długich staraniach do grona miast gospodarzy dołącza w tym roku Wrocław. Impreza motoryzacyjna tej skali to najlepszy dowód na wielofunkcyjny charakter naszego obiektu. Mam nadzieję, że Monster Trucki solidnie przetestują wytrzymałość nowego Stadionu Miejskiego! - powiedział Rafał Dutkiewicz.

W zawodach na wrocławskim stadionie pojawi się 10 czołowych zespołów z USA. Będą one rywalizować w dwóch konkurencjach. Na początek wyścig równoległy w parach na dystansie dwóch okrążeń. Wygra zespół, który wykręci najlepszy czas przejazdu. Drugą konkurencją wieczoru będzie freestyle, czyli półtora minuty niesamowitych skoków i miażdżenia wraków. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie not sędziów. W przerwie zobaczymy także pokaz FMX.

Co zatem z murawą wrocławskiego stadionu? Na potrzeby "Monster Jam" płytę wrocławskiego stadionu pokryje 6,5 tys. ton specjalnej mieszanki gliny i piasku, z której uformowany zostanie tor. Powstaną m.in. ziemne skocznie oraz przeszkody zbudowane z ponad 30 wraków samochodów osobowych, autobusów, vanów i przyczep kempingowych.

Pierwszych sześć dolnych rzędów trybun zostało wyłączonych ze sprzedaży. Jest to jednak typowa procedura związana z bezpieczeństwem. Nikt nie będzie mógł przebywać w tym miejscu w czasie trwania imprezy.

Bilety na Monster Jam są już dostępne. Kosztują 69, 109 i 129 złotych.

Wrocławski stadion ma mieścić prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich, można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

4daed6fee5b6d692305021.jpg
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia / Fot. Bartosz Zimkowski

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×