Primera Division: Strzelecka kanonada na Mestalla, hat-trick Higuaina

Jose Mourinho zaskoczył wszystkich kibiców i w hicie 33. kolejki Primera Division posadził na ławce rezerwowych Cristiano Ronaldo, Mesuta Oezila, Pepe czy Marcelo. Zmiennicy szczególnie popisali się w pierwszej połowie, kiedy 4-krotnie pokonali bramkarza Valencii. Po zmianie stron Blancos trochę odpuścili i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:6.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W pierwszej części gry prawdziwą lekcję futbolu otrzymała Valencia. Nietoperze nie potrafili trafić w światło bramki Ikera Casillasa, a ich nieporadność w defensywie zamieniła się na cztery trafienia dla Królewskich.

Goście w kolejnym spotkaniu zachwycili szybkimi akcjami, przy których zawodnicy trzeciej ekipy tego sezonu nie mieli nic do powiedzenia. Już w 20. minucie Karim Benzema atomowym strzałem huknął w poprzeczkę. Po chwili Francuz mógł się już cieszyć z trafienia po tym jak otrzymał świetne podanie od Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk swój popis strzelecki rozpoczął po pół godzinie, kiedy to wykorzystał niezdecydowanie Jeremy'ego Mathieu i Vicente Guaity.

Jeszcze przed przerwą po konstruktywnych akcjach po asyście i golu do swoich kont mogli dopisać Kaka i Higuain. Po zmianie stron wydawało się, że miejscowi kibice dalej będą oglądać pogrom swoich piłkarzy. Kolejna akcja brazylijsko-argentyńskiego duetu zakończyła się piątą bramką i część fanów zdecydowała się już opuścić stadion.

Gospodarze pierwszego gola zdobyli za sprawą niezawodnego Roberto Soldado, który strzelił już po raz ósmy w czterech ostatnich kolejkach. Błyskawicznie na bramkę odpowiedział Kaka, po raz kolejny ośmieszając linię obronną popularnych Che.

Gospodarzy ożywili zmiennicy, którzy zagrozili kilkukrotnie zmęczonemu rywalowi. Po ładnych akcjach i dwóch asystach Juana Maty na listę strzelców wpisali się Jonas oraz Jordi Alba.

Valencia - Real Madryt 3:6 (0:4)
0:1 - Benzema 23'
0:2 - Higuain 31'
0:3 - Kaka 39'
0:4 - Higuain 43'
0:5 - Higuain 53'
1:5 - Soldado 60'
1:6 - Kaka 62'