Zabrakło ostatniego podania - komentarze trenerów po meczu Lech Poznań - GKS Bełchatów

GKS Bełchatów przyjechał do Poznania na mecz z Lechem po remis i swój cel osiągnął. Konsekwentna gra w obronie przyniosła efekt, ponieważ Kolejorz nie był wstanie rozmontować bloku defensywnego gości. Do pewnego miejsca gra lechitów nie wyglądała najgorzej, ale lechici zagrożenie stwarzali głównie po strzałach z dystansu.

Michał Jankowski

Maciej Bartoszek (trener GKS Bełchatów): Przyjechaliśmy na trudny teren do Poznania z zamiarem wywiezienia jednego punktu. Mieliśmy konkretny plan i staraliśmy się go konsekwentnie realizować. Wywalczyliśmy remis i należy być z tego zadowolonym, bo jesteśmy o jeden punkt bogatsi. Mogliśmy się pokusić również o zwycięstwo, ale nie należy wybrzydzać. Były momenty w których potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce i stworzyć sytuacje. Powinniśmy jednak lepiej wykonywać stałe fragmenty gry w pierwszej połowie.

Jose Maria Bakero (trener Lecha Poznań): Od początku spotkania złapaliśmy dobry rytm. Staraliśmy się stwarzać składna akcje, ale udawało nam się to tylko na 3/4 boiska. Stworzyliśmy sobie 2-3 dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale zakończyły się niecelnymi strzałami. Z nasza jakością powinniśmy lepiej sobie z nimi poradzić. W drugiej połowie zawodnicy Bełchatowa nastawili się na obronę, a nam brakowało ostatniego podania. Żałuję, że nie udało się strzelić bramki i jestem zawiedziony wynikiem tego spotkania.