Polacy w ligach zagranicznych

Podczas minionego weekendu na murawach europejskich klubów oglądać mogliśmy poczynania 20 polskich zawodników. Nasi rodacy zdołali również zapisać się w protokole meczowym w rubryce strzelonych bramek. Byli to Michał Janota (Go Ahead Eagles) oraz Sebastian Tyrała (VfL Osnabrück). Ponadto czerwoną kartkę zobaczył Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), a rzut karny obronił Wojciech Szczęsny.

Michał Janota strzelił bramkę w zremisowanym 1:1 (1:0) meczu holenderskiej II ligi przeciwko FC Dordrecht. Polak rozegrał całe spotkanie i było to jego piąte trafienie w tym sezonie. Drużyna Polaka zajmuje aktualnie 7. miejsce w ligowej tabeli.

Sebastian Tyrała wykorzystał rzut karny i zapewnił jeden punkt swojej drużynie w spotkaniu 2. Bundesligi przeciwko FSV Frankfurt. Polak na listę strzelców wpisał się w 38. minucie i przebywał pełne 90 minut na boisku. Zespół polskiego zawodnika zajmuje 16. miejsce w tabeli, które oznacza grę w barażu o otrzymanie na zapleczu niemieckiej Bundesligi.

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut i obroniony rzut karny w meczu ligowym z Boltonem (1:2)

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Evertonem (1:0)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z Boltonem (1:2)

Championship

Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Burnley (2:4)

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - rezerwowy w meczu ligowym z Leicester (3:2)

League One

Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Brighton (2:1)

Artur Krysiak (Exeter City) - rezerwowy w meczu ligowym z Oldham (2:0)

Austria

T-Mobile Bundesliga

Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - rezerwowy w meczu ligowym ze Sturmem (0:5)

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - występ do 25. minuty i czerwona kartka w meczu ligowym z Lokeren (2:1)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Lorient (1:1)

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Lens (1:1)

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Lens (1:1)

Ligue 2

Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Angers (1:0)

Hiszpania

Primera Division

Jerzy Dudek (Real Madryt) - poza kadrą w meczu ligowym z Valencią (6:3)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z Bredą (5:1)

Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Bredą (5:1)

Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Alkmaar (2:1)

Eerste divisie

Michał Janota (Go Ahead Eagles) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Dordrecht (1:1)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - występ do 64. minuty w meczu ligowym z Moenchengladbach (0:1)

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Moenchengladbach (0:1)

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 64. minuty w meczu ligowym z Moenchengladbach (0:1)

Adam Matuszczyk (FC Koln) - występ od 64. minuty w meczu ligowym z Wolfsburgiem (1:4)

Sławomir Peszko (FC Koln) - poza kadrą w meczu ligowym z Wolfsburgiem (1:4)

Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Hoffenheim (2:1)

Sebastian Boenisch (Werder Brema) - z powodu kontuzji poza kadrą w meczu ligowym z St. Pauli (3:1)

Alan Stulin (1.FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z Schalke (1:0)

2. Bundesliga

Sebastian Tyrała (VfL Osnabruck) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z FSV Frankfurt (1:1)

Tomasz Zdebel (TSV Alemannia Aachen 1900) - rezerwowy w meczu ligowym z Augsburgiem (2:1)

Artur Wichniarek (FC Ingolstadt 04) - poza kadrą w meczu ligowym z Unionem Berlin (1:1)

Tomasz Kos (FC Erzgebirge Aue) - poza kadrą w meczu ligowym z Cottbus (1:2)

3. Liga

Marcus Piossek (Rot Weiss Ahlen) - 90 minut w meczu ligowym ze Stuttgart II (1:5)

David Blacha (Rot Weiss Ahlen) - rezerwowy w meczu ligowym ze Stuttgart II (1:5)

Rosja

Priemjer-Liga

Piotr Polczak (Terek Grozny) - występ od 20. minuty w meczu ligowym z FK Rostov (0:1)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Rangers (0:0)

Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Motherwell (3:3)

Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - występ od 46. minuty w meczu ligowym z Motherwell (3:3)

Szwajcaria

Swiss Challenge League

Przemysław Mądry (FC Wohlen) - rezerwowy w meczu ligowym z Kriens (1:2)

Turcja

Super Lig

Kamil Grosicki (Sivasspor) - występ do 75. minuty w meczu ligowym z Kardemir Karabük (1:2)

Maciej Iwański (Manisaspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Bursasporem (1:2)

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Eskisehirsporem (0:0)

Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - występ od 83. minuty w meczu ligowym z Eskisehirsporem (0:0)

Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Eskisehirsporem (0:0)

Marcin Kuś (Büyükşehir Stambuł) - 90 minut w meczu ligowym z Ankaragucu (1:4)

Włochy

Seria A

Artur Boruc (AC Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Cagliari (2:1)

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Juventusem (2:2)

Kamil Glik (AS Bari) - 90 minut w meczu ligowym z Sampdorią (0:1)