Copa del Rey: Smolarek powalczy o finał

Euzebiusz Smolarek wraz z Racingiem Santander awansował do półfinału hiszpańskiego Copa del Rey. Podopieczni Marcelino w dwumeczu okazali się lepsi od Athletic Bilbao. W czwartek do kolejnej rundy awansowała także FC Barcelona, która rozprawiła się z zespołem Villarreal.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W pierwszym spotkaniu Racing na własnym boisku pokonał Basków 2:0, a jedną z bramek strzelił właśnie Ebi.

W rewanżu straty przez gospodarzy zostały odrobione już po 25. minutach. Jednak na początku drugiej części gry obie ekipy trafiły po razie i to znowu Racing był w lepszej sytuacji. Smolarek niestety pojawił się na boisku dopiero w 61. minucie, zastępując Ivana Bolado. Jego ekipa zdołała jeszcze doprowadzić do remisu, ale Polak trafienia nie zaliczył.

Barcelona w rewanżowym spotkaniu z Villarreal (pierwszy mecz 0:0) zasłużenie wygrała. Co prawda katalońscy piłkarze strzelili tylko jedną bramkę, ale przewagę na boisku mieli znaczną. Szczególnie dobrze prezentowała się para Lionel Messi - Thierry Henry, a jedynego gola po ładnym zagraniu Deco zdobył właśnie Francuz w 41. minucie. W końcówce Barca miała szansę na podwyższenie wyniku, ale Messi nie wykorzystał rzutu karnego.

Athletic Bilbao - Racing Santander 3:3 (2:0)
1:0 - Amorebieta 19'
2:0 - Munoz 25'
2:1 - Duscher 54'
3:1 - Susaeta 56'
3:2 - Tchite 73'
3:3 - Serrano 90'

Pierwszy mecz: 0:2