Cypr: Asysta Kosowskiego, nieobecny Kowalewski

W środę Apollon Limassol zmierzył się na wyjeździe w półfinale Pucharu Cypru z Anorthosisem Famagusta. Dwa tygodnie temu w spotkaniu tych drużyn padł remis w stosunku 1:1. Teraz doszło do rewanżu.

Wojciech Święch

W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Wojciecha Kowalewskiego. Bramkarz zmaga się obecnie z kontuzją, która być może będzie wymagała interwencji chirurgicznej.

Natomiast w wyjściowym składzie przyjezdnych pojawił się Kamil Kosowski. Były pomocnik Wisły Kraków zagrał cały mecz. Zaliczył on asystę przy pierwszym golu dla gości. Nasz rodak w 77. minucie dośrodkował w pole karne rywali, a do futbolówki dopadł Moustapha Bangura i umieścił ją w siatce. W 84. minucie polski pomocnik zdecydował się na strzał. Bramkarz Anorthosisu odbił piłkę, ale Bangura nie wykorzystał błędu Matúša Kozáčika.

Apollon Limassol odniósł wyjazdowe zwycięstwo w stosunku 2:1 i awansował do finału Pucharu Cypru, w którym zmierzy się z Ethnikosem Achnas bądź Omonią Nikozja.

Anorthosis Famagusta - Apollon Limassol 1:2 (1:1)