Serie A: Mistrz Włoch rozbił Cagliari, powrót Inzaghiego, piękna akcja Robinho (wideo)

AC Milan, który jest świeżo upieczonym mistrzem Włoch rozbił Cagliari Calcio 4:1. Godny odnotowania jest jednak przede wszystkim powrót na plac gry po ponad półrocznej przerwie Filippo Inzaghiego.

Adam Kiołbasa

Rossoneri już do przerwy prowadzili 3:1, a wynik starcia w 22. minucie otworzył Brazylijczyk Robinho, który popisał się fantastyczną indywidualną akcją, którą co najważniejsze wykończył skutecznym strzałem. Chwilę później spora doza szczęścia dopisała Gennaro Gattuso. Włoch skierował futbolówkę głową do pustej bramki.

W 35. było już 3:0 dla gospodarzy, a na listę strzelców ponownie wpisał się Robinho. Jeszcze w pierwszej odsłonie jednak Andrea Cossu zdobył honorowego gola dla Rossoblu.

Po zmianie stron padła jeszcze tylko jedna bramka. W 77. wynik rywalizacji po asyście Pato Alexandre ustalił Clarence Seedorf. Warto odnotować, że w 82. na placu gry pojawił się Filippo Inzaghi, który tym samym powrócił na ligowe boiska po poważnej kontuzji.

AC Milan obecnie ma na swoim koncie 81 punktów i już zapewnił sobie Scudetto. Cagliari zgromadziło 44 oczka i jest jedenaste.

AC Milan - Cagliari Calcio 4:1 (3:1)
1:0 - Robinho 22'
2:0 - Gattuso 24'
3:0 - Robinho 35'
3:1 - Cossu 38'
4:1 - Seedorf 77'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)