Belgia: Gol i asysta "Wasyla" na zakończenie sezonu

Trzecią bramkę w sezonie w rozgrywkach Jupiler League zdobył Marcin Wasilewski. Polak otworzył wynik przegranego przez Anderlecht 3:4 spotkania z Lokeren. Mistrzem Belgii dzięki remisowi w ostatniej kolejce został Racing Genk.

Konrad Kostorz

Marcin Wasilewski, odkąd wrócił do pełni sił po kontuzji, wystąpił w 14 spośród 24 ligowych meczów Fiołków (w tym w 13 w wyjściowej "jedenastce"). Zdobył w nich 3 gole i zaliczył 2 asysty. Został ukarany czerwoną kartką i 2 żółtymi.

W pojedynku z Lokeren 30-latek otworzył wynik meczu po 32 minutach, wykorzystując strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego Cristophe'a Diandy. Przed przerwą "Wasyl" otrzymał podanie od Fernando Canenisa Matosa i otworzył drogę do bramki Cheikhou Kouyate. W 46. minucie Polak mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale jego atomowe uderzenie na raty obronił Barry Copa.

Ostatnie spotkanie w sezonie nie miało dla podopiecznych Ariela Jacobsa żadnego znaczenia. Już od ostatniej soboty było wiadomo, że brukselczycy nie obronią mistrzostwa i ukończą sezon 2010/2011 na 3. pozycji, a w kolejnych rozgrywkach wystąpią w Lidze Europejskiej.

Mistrzami Belgii zostali po raz 3. w historii piłkarze Racingu Genk, którzy zapewnili sobie tytuł po remisie 1:1 z bezpośrednim konkurentem, Standardem Liege.