Premier League: Wszystko już wiadomo - Liverpool poza pucharami! Blackpool i Birmingham w TC

Liverpool nie zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach! The Reds przegrali w ostatniej kolejce Premier League z Aston Villą i to Tottenham Hotspur wystąpi w Lidze Europejskiej. Do The Championship spadły dwa kolejne zespoły - Blackpool oraz Birmingham City

W tym artykule dowiesz się o:

Fair play zagrał Manchester United. Nie musiał wygrywać z Blackpool, a mimo to pokonał beniaminka, który tym samym spadł z Premier League. Z ligowymi meczami pożegnał się Edwin Van der Sar. Holender dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. W 57. minucie goście objęli sensacyjne prowadzenie. Szybko jednak nowi mistrzowie Anglii doprowadzili do wyrównania, później wyszli na prowadzenie, a dziewięć minut przed końcem Michael Owen postawił kropkę nad "i". Anglik strzelił tym samym drugą bramkę lidze w tym sezonie i najprawdopodobniej tak pożegnał się z Man Utd. Wychowanek Liverpoolu latem opuści Old Trafford. W Teatrze Marzeń było wesele i pogrzeb. Gospodarze cieszyli się z wygrania w lidze, natomiast Blackpool po roku gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, spadło z ligi. Mandarynki nie raz byli chwaleni za swoją grę, ale to nie wystarczyło, żeby pozostać.

Razem z tym zespołem także Birmingham City kolejny sezon rozpocznie w The Championship. Blues nie potrafili zdobyć nawet punktu na White Hart Lane. Przegrali z Tottenhamem Hotspur 1:2 i chociaż wygrali Puchar Ligi, co im dało awans do Ligi Europejskiej, to na St Andrews wszyscy płaczą z powodu spadku. Nie wiadomo czy Alex McLeish, noszony po Carling Cup na rękach, pozostanie w klubie. Tydzień temu West Ham United jako pierwszy zespół pożegnał się z Premier League.

Trzecie miejsce zajął Manchester City. The Citizens ograli na Reebok Stadium Bolton Wanderers 2:0 i nie dali żadnych szans Arsenalowi Londyn na walkę o trzecią lokatę. Kanonierzy i tak zawiedli, ponieważ zaledwie zremisowali z Fulham 2:2, ratując remis w ostatnich minutach spotkania. Między słupkami Arsenalu stał Wojciech Szczęsny. Man City zrównał się punktami z Chelsea Londyn, która przegrała na Goodison Park z Evertonem 0:1. Jednak to The Blues zostali wicemistrzami, ponieważ mają lepszy bilans bramkowy (o dziewięć).

Walkę o Ligę Europejską wygrał Tottenham Hotspur. Koguty ograły wspomniane Birmingham 2:1. Bohaterem został Roman Pawluczenko, zdobywca obu goli. Nawet w przypadku porażki zespół Harry'ego Redknappa zająłby piąte miejsce. Rozczarował bowiem Liverpool. The Reds przegrali drugi mecz z rzędu. Aston Villa okazała się lepsza.

Królami strzelców w sezonie 2010/2011 zostali Dimitar Berbatov oraz Carlos Tevez. Obaj strzelili po 21 bramek. Trzy gole mniej zdobył Robin Van Persie, a cztery Darren Bent.